Notowania

reforma ofe
07.10.2013 15:19

Graś: Rząd nie jest głuchy w sprawie OFE

Jerzy Buzek jeden z liderów PO przekonywał niedawno, że jest jeszcze czas by zmienić rządowe propozycje

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Jerzy Buzek jeden z liderów PO przekonywał niedawno, że jest jeszcze czas by zmienić rządowe propozycje dotyczące reformy emerytalnej.

Były premier oraz były minister finansów Jerzy Hausner we wspólnym oświadczeniu napisali na początku września, że propozycja koalicji PO-PSL w sprawie zmian w systemie OFE jest szkodliwa dla polskiej gospodarki.Rzecznik rządu oceniał, że Jerzy Buzek bardzo emocjonalnie podchodzi do tej reformy, bo był jej współtwórcą.

Paweł Graś przyznał, że niedługo opinia publiczna pozna najnowszą i zarazem ostateczną wersję reformy OFE: - _ Jerzy Buzek broni reformy. Priorytety rządu w tej sprawie nie ulegają zmianie. Jednym jest bezpieczeństwo przyszłych emerytur, drugim bezpieczeństwo finansów państwa. Rząd udowodnił, że nie jest kompletnie głuchy na głosy, które się pojawiają w debacie, bo te pierwotne propozycje ulegają zmianom. Jeszcze chwila cierpliwości i ostateczny kształt już wkrótce. _

Zgodnie z dotychczasowymi zapowiedziami rządu składki zainwestowane przez OFE w obligacje zostaną przekazane do ZUS-u .Pieniądze zainwestowane w akcje pozostaną na kontach w funduszach, z czego część ostatecznie i tak trafi do ZUS, o ile ubezpieczony nie zadeklaruje chęci pozostania w systemie OFE.

Składka odprowadzana do OFE ma wynieść 2,92 procent. Oszczędności z funduszy mają być przekazywane do ZUS-u stopniowo. Sam proces ma się rozpocząć na 10 lat przed osiągnięciem przez obywatela wieku emerytalnego.

Czytaj więcej w Money.pl

* [ ( http://static1.money.pl/i/h/79/m91471.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/rzad;szykuje;calkowita;likwidacje;emerytur;kapitalowych,152,0,1392024.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Rząd szykuje całkowitą likwidację emerytur kapitałowych ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/rzad;szykuje;calkowita;likwidacje;emerytur;kapitalowych,152,0,1392024.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/176/m261808.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;zmieni;zdanie;w;sprawie;ofe;jest;jeszcze;czas,159,0,1389471.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Rząd zmieni zdanie w sprawie OFE? "Jest jeszcze czas" ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;zmieni;zdanie;w;sprawie;ofe;jest;jeszcze;czas,159,0,1389471.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/204/m208588.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/opzz;rzadowe;propozycje;ws;ofe;nieczytelne,153,0,1377177.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Oto, co związki myślą o reformie OFE ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/opzz;rzadowe;propozycje;ws;ofe;nieczytelne,153,0,1377177.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/177/m261809.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiana;w;ofe;to;propozycja;szkodliwa;dla;gospodarki;-;twierdza;buzek;i;hausner,222,0,1376734.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ "To propozycja szkodliwa dla gospodarki!" ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiana;w;ofe;to;propozycja;szkodliwa;dla;gospodarki;-;twierdza;buzek;i;hausner,222,0,1376734.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
Tagi: reforma ofe, jerzy buzek, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz