Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
15.12.2011 17:37

Grecja: Bezdzietny inkasował zasiłek na 19 dzieci

W Atenach aresztowano bezdzietnego eks-policjanta, który pobierał od kilkunastu lat zasiłek socjalny na dziewiętnaścioro dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MPD01605/CC/Flickr)

W Atenach aresztowano bezdzietnego eks-policjanta, który dzięki sfałszowanym aktom urodzenia i innym dokumentom pobierał od kilkunastu lat zasiłek socjalny na dziewiętnaścioro dzieci.

54-letni rozwiedziony mężczyzna, którego nazwiska nie ujawniono, został zatrzymany w środę w Atenach, gdy próbował wyłudzić w biurze opieki społecznej czek na 7980 euro tytułem pomocy dla jego tak niezwykle licznej rodziny.

Domagał się wypłaty zapomogi wraz z dodatkiem świątecznym przyznawanym w Grecji wielodzietnym rodzinom z okazji Bożego Narodzenia - poinformował w czwartek portal internetowy Zougla.

Policja przeszukała jego dom w ateńskiej dzielnicy Kato Patisia i znalazła duży zbiór pieczątek oraz fotografii dzieci w różnym wieku, który służył byłemu policjantowi do fałszowania aktów urodzenia i rozmaitych zaświadczeń.

Od połowy lat 1990. były stróż prawa wyłudził z funduszu opieki społecznej co najmniej 155 tys. euro. Proceder okazał się tak intratny, że człowiek ów zwolnił się w 2001 roku ze służby w policji, gdzie zarabiał około tysiąca euro miesięcznie.

Czytaj więcej o kryzysie w Grecji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t129286.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/greccy;politycy;zamieszani;w;korupcje,241,0,757745.html) Greccy politycy zamieszani w korupcję Chodzi o aferę, którą wywołał Siemens. Politycy wzięli od firmy 100 milionów euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t177245.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;w;grecji;czas;na;redukcje;zatrudnienia,165,0,990373.html) Grecja doszła do ściany. Czas przełamać tabu Jeśli nie będzie przyspieszenia reformy sektora publicznego, deficyt budżetowy Grecji nie spadnie poniżej 10 procent PKB - ostrzega MFW.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, korupcja, zasiłek, policjant, dzieci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz