Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja: Nie ma jeszcze porozumienia z trojką

0
Podziel się:

Grecja i inspektorzy tzw. trojki nie zakończyli negocjacji na temat kolejnej transzy pomocy.

Grecja: Nie ma jeszcze porozumienia z trojką
(PAP/EPA)
bEJBmLmJ

Grecja i inspektorzy tzw. trojki jeszcze nie zakończyli negocjacji na temat kolejnej transzy pomocy dla pogrążonego w kryzysie finansowym kraju - poinformował w poniedziałek Reuters, cytując zaznajomionego bezpośrednio z przebiegiem rozmów przedstawiciela greckich władz.

Na zdjęciu Grecy protestujący przeciw reformom

Wcześniej w poniedziałek wiceminister finansów Grecji Pantelis Ojkonomu oświadczył, że rokowania zostały w znacznej mierze sfinalizowane i że trojka - złożona z przedstawicieli Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego - rozpocznie opracowywanie swego raportu w środę, po dwóch dodatkowych wizytach w greckim Głównym Biurze Obrachunkowym.

bEJBmLmL

Od raportu ekspertów trojki, weryfikujących realizowanie przez rząd w Atenach programu reform i oszczędności, zależy przekazanie Grecji kolejnej transzy 8 mld euro z przyznanej w ubiegłym roku przez UE i MFW pożyczki w kwocie ponad 100 mld euro, bez której kraj musiałby ogłosić bankructwo.

W niedzielę greckie ministerstwo finansów podało, że mimo przyjętego programu oszczędności nie zdoła w bieżącym i przyszłym roku obniżyć deficytu budżetowego do wymaganego poziomu.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

O kryzysie w Europie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t157486.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wazy;sie;przyszlosc;grecji;w;atenach;znow;protestuja,239,0,922351.html) Blokada ministerstw. Przyszłość Grecji na szali Demonstranci zablokowali wejścia do greckiego ministerstwa finansów przed rozpoczęciem rozmów z przedstawicielami tzw. trójki, czyli Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i MFW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t91225.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eurogrupa;radzi;o;kryzysie;w;strefie;i;problemach;grecji,42,0,924458.html) Raport Oli Rehna. Poznają prawdę o Grecji Oli Rehn ma poinformować o przebiegu misji ekspertów analizujących sytuację Grecji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t84795.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jean-claude;juncker;wszystkie;kraje;ue;musza;przyjac;euro,78,0,921422.html) Euro to obowiązek. Kryzys to nie wymówka Szef eurogrupy Jean-Claude Juncker podkreślił, że jest przeciwnikiem wychodzenia jakiegokolwiek kraju ze strefy euro.
bEJBmLnm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)