Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja opuści rolety? Proszą o 12 mld euro

0
Podziel się:

Grecja potrzebuje następnej transzy pomocy finansowej Unii
Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Grecja opuści rolety? Proszą o 12 mld euro
(MPD01605/CC/Flickr)-_ Jeśli Grecja nie otrzyma wkrótce następnej transzy pomocy finansowej Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w wysokości 12 mld euro, to stanie się niewypłacalna _- ostrzegł grecki minister finansów Jeorjos Papakonstantinu.

_ - Jeśli pieniądze nie nadejdą do końca lipca, będziemy musieli opuścić rolety i rząd nie będzie w stanie dalej płacić _ - powiedział Papakonstantinu telewizji Skai w Atenach.

Po długich obradach pod przewodnictwem premiera Jeorjosa Papandreu grecki rząd przyjął dziś nowy rygorystyczny program oszczędnościowy. Przewiduje on zmniejszenie wydatków dodatkowo o 6 mld euro w roku bieżącym i o dalsze 22 mld euro do końca 2015 roku. Ponadto prywatyzacja państwowych przedsiębiorstw i sprzedaż nieruchomości ma przynieść do 2015 roku 50 mld euro.

Papandreu zamierza spotkać się we wtorek z przywódcami partii opozycyjnych, by wyjednać ich zgodę na nowy program oszczędnościowy. Głosowanie parlamentarne w tej sprawie przewidziane jest na początek czerwca.

Do Aten przybędą w środę eksperci UE i MFW, by ocenić, czy nowe przedsięwzięcia greckiego rządu zmierzają we właściwym kierunku i mają szanse na realizację. Tylko w takim przypadku Grecja może liczyć na nową transzę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t138922.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecja;goni;resztkami;sil;potrzebuje;gotowki,39,0,825639.html) Grecja goni resztkami sił, potrzebuje gotówki Mimo akcji ratunkowej ze strony Brukseli, kraj ten wymaga nowego zastrzyku finansowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t91225.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/85;mld;euro;dla;dublina;ue;zatwierdzila;pomoc,109,0,724589.html) 85 mld euro dla Dublina. UE zatwierdziła pomoc Komisarz UE ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn podkreśla ważność decyzji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t139624.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;wychodzi;z;dolka;za;rok;pkb;jak;w;2008;roku,176,0,831664.html) Unia wychodzi z dołka. Za rok PKB jak w 2008 roku - _ Instytucje i rynki finansowe muszą być rygorystyczniej niż dotąd nadzorowane i regulowane _- mówi komisarz UE Olli Rehn.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)