Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk w grecji
19.10.2011 09:42

Grecja sparaliżowana przez kolejny strajk generalny

To protest przeciwko posunięciom oszczędnościowym socjalistycznego rządu premiera Jeorjosa Papandreu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

To protest przeciwko posunięciom oszczędnościowym socjalistycznego rządu premiera Jeorjosa Papandreu. Grecy strajkują w ten sposób już piąty raz od początku roku.

Związkowcy wezwali do udziału w strajku niemal wszystkie kategorie zawodowe: od urzędników, poprzez lekarzy i nauczycieli po handlowców, dokerów, kierowców taksówek i pracowników stacji benzynowych. Zamknięte są urzędy celne, sklepy i szkoły.

W środę rano poważnie zakłócony był transport publiczny. Kierowcy autobusów nie wyjechali na trasy, ale w godzinach porannego szczytu jeździło w Atenach metro. Na 12-godzinny strajk zdecydowali się też kontrolerzy lotów.

Policja wzmocniła swą obecność na ateńskich ulicach przed planowanymi demonstracjami. W stolicy Grecji zablokowano dużą ulicę biegnącą przy parlamencie oraz dwie stacje metra. Podczas podobnego strajku w czerwcu doszło do zamieszek.

Zobacz jak wygląda pogrążona w strajku Grecja (ang.):

Rygorystyczne posunięcia oszczędnościowe rządu Papandreu są warunkiem dalszego korzystania przez pogrążoną w kryzysie zadłużenia Grecję z pomocy międzynarodowej, bez której kraj ten musiałby ogłosić bankructwo. Grecja czeka na kolejną transzę, wysokości 8 miliardów euro, z pierwszego pakietu pomocy opiewającego na 110 miliardów euro, przyznanego w 2010 roku.

Czytaj więcej o protestach w Grecji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t161127.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk;tansportowcow;paralizuje;ateny,43,0,935979.html) Protesty nie gasną. Wstrzymają pomoc? Kierowcy autobusów, motorniczowie tramwajów i metra oraz taksówkarze protestują w Atenach przeciw cięciom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t138922.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/potraktowali;lekarzy;gazem;lzawiacym,135,0,824455.html) Potraktowali lekarzy gazem łzawiącym Policja użyła gazu łzawiącego, gdy w Atenach protestujący medycy podeszli pod gmach ministerstwa zdrowia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t131404.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/greccy;lekarze;pobili;sie;z;policja,121,0,768889.html) Greccy lekarze pobili się z policją Pod parlamentem w Atenach demonstrowali przeciwko cięciom w służbie zdrowia.
Tagi: strajk w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz