Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grecja sprzeda wyspy, żeby spłacić długi?

0
Podziel się

Premier kraju zaprzecza. Jeorjos Papandreu mówi, że są one częścią dziedzictwa kraju.

Grecja sprzeda wyspy, żeby spłacić długi?
(Policy Network/CC/Flickr)
bEigAaIB

Grecja nie sprzeda żadnej ze swoich egejskich wysp, by zmniejszyć zadłużenie. - _ Są one częścią dziedzictwa kulturowego i przemysłu turystycznego kraju _ - oświadczył w czwartek grecki premier Jeorjos Papandreu w wywiadzie dla niemieckiej gazety _ Bild _.

Jest to odpowiedź na prowadzoną przez niemiecki tabloid kampanię nakłaniająca Ateny, by rozważyły sprzedaż niektórych ze swoich wysp. W wywiadzie dla gazety Papandreu oświadczył, że wyspy nie są na sprzedaż.

_ - Coś takiego jest wykluczone - odpowiedział Papandreu. - Trzeba po prostu zrozumieć, jak ważne są te wyspy dla Grecji i greckiej historii. Wydaliśmy olbrzymie sumy z budżetu na obronność, by zabezpieczyć wyspy w pobliżu tureckiego wybrzeża _.

bEigAaID

_ Bild _, jedna z najlepiej sprzedających się w Niemczech gazet, od niemal roku sugeruje, że Grecja powinna rozważyć sprzedaż wysp jako sposób na zmniejszenie zadłużenia. Z badań opinii publicznych wynika, że większość Niemców sprzeciwia się udzielaniu z pieniędzy podatników pomocy finansowej Grecji i innym zadłużonym krajom strefy euro.

_ - Te wyspy są naszym dziedzictwem kulturowym i cenią je również turyści z Niemiec. Jeśli sprzedalibyśmy je kilku superbogatym ludziom, zostałyby zamknięte dla wszystkich - przekonywał grecki premier - Chcemy rozwijać ten unikalny, naturalny krajobraz ostrożnie i ekologicznie, to przyniesie o wiele więcej korzyści _.

Papandreu stwierdził, że rozumie dlaczego Niemcy są niezadowoleni z powodu pomocy finansowej udzielonej Grecji przez kraje strefy euro i podziękował im za ich wkład. Zaznaczył, że Grecja otrzymała pożyczki, a nie zapomogę.

_ - To są pożyczki, płacimy od nich oprocentowanie, to nie prezent _ - przekonywał. Dodał, że _ nie chcieliśmy pożyczek, żeby zostawić wszystko tak jak było, ale by zyskać czas na niezbędne zmiany _. _ Rozumiem część zniecierpliwienia w Niemczech. Mogę tylko im podziękować _ - powiedział.

bEigAaIJ
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t92200.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grecja;mimo;ciec;socjalisci;zwyciezyli;w;wyborach;lokalnych,115,0,710259.html) Grecja: Mimo cięć socjaliści zwyciężyli w wyborach lokalnych Papandreu: To wotum zaufania dla programu oszczędnościowego rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t115727.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grecy;nie;pojda;do;urn;przed;terminem,133,0,706437.html) Grecy nie pójdą do urn przed terminem Premier Jeorjos Papandreu komentuje wygraną jego partii w wyborach regionalnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t92200.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;znow;demonstruja;przeciw;rzadowi,217,0,620761.html) Grecy znów demonstrują przeciw rządowi Grekom nie podobają się głębokie oszczędności premiera Jeorjosa Papandreu.
bEigAaJe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)