Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
18.10.2011 14:44

Grecja zainteresowana francuskimi fregatami

Pogrążona w kryzysie zadłużenia Grecja zamierza jednak zmodernizować swą marynarkę wojenną francuskimi fregatami

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pogrążona w kryzysie zadłużenia Grecja zamierza jednak zmodernizować swą marynarkę wojenną dwoma lub nawet czterema francuskimi fregatami, wykonanymi w technologii stealth, a więc trudno wykrywalnymi przez radar - dowiaduje się niemiecki _ Der Spiegel _.

Na zdj. Grecy protestujący przeciw reformom

Aten nie stać jednak obecnie na zapłacenie 300 milionów euro za każdy z tych okrętów i dlatego Paryż zaproponował, że fregaty, zbudowane w państwowej stoczni DCNS, przekaże nieodpłatnie na pięć lat. Dopiero potem Grecy będą musieli za nie zapłacić (ze zniżką, wynoszącą 100 milionów euro), albo francuska marynarka wojenna przejmie te jednostki - ustalił _ Der Spiegel _.

Tygodnik zwraca uwagę, że bardzo nie podoba się to Niemcom, którzy od lat zabiegali o ten kontrakt. W piśmie do Urzędu Kanclerskiego przedstawiciele koncernu ThyssenKrupp wskazywali nawet, że w razie coraz bardziej prawdopodobnej redukcji zadłużenia Grecji, za francuskie okręty musieliby ostatecznie zapłacić także niemieccy podatnicy.

Sprawa grecka w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t86631.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pawlak;grecje;trzeba;uwolnic;z;zadluzenia;ale;nie;pompujac;pieniadze,245,0,922357.html) Pawlak ma plan dla Grecji. Stop pomocy Restrukturyzacja długu Grecji może być bardziej skutecznym rozwiązaniem, niż dalsze wsparcie finansowe tego kraju - pisze polski wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak na łamach niemieckiego dziennika Die Welt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecy;biora;sie;za;sektor;publiczny,157,0,917661.html) Grecy przyznają skąd dług. To złe nawyki Minister finansów Ewangelos Wenizelos zapowiada drastyczne reformy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t110799.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/francuskie;banki;w;spirali;greckiego;dlugu,68,0,908100.html) Powtórka z Lehman Brothers nad Sekwaną? Eksperci: instytucje finansowe pogrążają się w poważne tarapaty z powodu swojego zaangażowania finansowego w Grecji.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, okręty, francja, dług, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz