Notowania

Przejdź na
pomoc dla grecji
21.09.2011 12:01

Grecy biorą się za sektor publiczny

Minister finansów Ewangelos Wenizelos zapowiada drastyczne reformy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mendhak/CC/Flickr)

Grecja musi podjąć dalsze kroki oszczędnościowe - oświadczył w parlamencie minister finansów tego kraju Ewangelos Wenizelos przed posiedzeniem rządu, na którym spodziewane jest ogłoszenie zwolnień w sektorze publicznym oraz podwyżek podatków.

_ - Czy musimy podejmować dodatkowe kroki? Tak, musimy _ - powiedział Wenizelos parlamentarzystom. Jak dodał, Grecja potrzebuje pomocy międzynarodowych kredytodawców, którzy w zamian za wsparcie narzucili krajowi serię niepopularnych posunięć, m.in. podwyżkę podatków i reformy gospodarcze.

_ - Gdyby nie kontrola trójki (UE, MFW i Europejskiego Banku Centralnego)(...), niestety mielibyśmy znów katastrofę budżetową _ - zaznaczył minister. Greckie zadłużenie - jak podkreślił - nie wynika z _ problemu intencji, tylko możliwości, nawyków i struktur (...) na szczęście jesteśmy nadzorowani, co nam pozwala zachować samokontrolę i nas ratuje _ - dodał Wenizelos.

W piątek na nieformalnym spotkaniu ministrów finansów UE we Wrocławiu ustalono, że decyzja o wypłacie szóstej transzy pomocy dla Grecji wysokości 8 mld euro zapadnie dopiero w październiku, a nie we wrześniu, jak wcześniej planowano. Tymczasem rząd w Atenach ogłosił, że bez tej transzy wystarczy mu pieniędzy na wypłaty pensji tylko do października.

Więcej na temat pomocy dla Grecji w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t18676.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sikorski;wierzy;w;greckie;reformy;i;deklaruje;pomoc,141,0,877709.html) Sikorski wierzy w Grecję. Pomożemy im? Minister Spraw Zagranicznych spotkał się w Warszawie ze swoim greckim odpowiednikiem Stavrosem Lambrinidisem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecja;robi;postepy;komisarze;jada;do;aten,6,0,917510.html) Mały sukces Grecji. Będzie na wypłaty? Bez kolejnej transzy pomocy pieniędzy wystarczy na wypłaty pensji tylko do października.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/trwaja;rozmowy;na;temat;ratowania;grecji,69,0,916805.html) Grecy nie płacą za leki na raka. Unia musi dać pieniądze Za wystawiane rachunki nie płacą szpitale. Los państwa decyduje się na telekonferencji.
Tagi: pomoc dla grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz