Notowania

kryzys w grecji
16.11.2011 12:55

Grecy boją się zamieszek w dniu głosowania nad wotum zaufania

Policja zmobilizowała siły w centrum Aten w związku z zapowiedzianymi protestami przeciwko cięciom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(solidnet_photos/CC/Flickr)

*Grecka policja zmobilizowała dziś siły w centrum Aten w związku z zapowiedzianymi protestami przeciwko polityce oszczędnościowej nowego rządu, który koło północy ma ubiegać się w parlamencie o wotum zaufania - poinformowała agencja dpa. *

Zaplanowane demonstracje zbiegają się w czasie z obchodami, 38. rocznicy krwawego stłumienia powstania studentów ateńskiej politechniki przeciwko władzy junty wojskowej.

Prawie każdego roku dochodzi przy tej okazji do stać anarchistycznych ugrupowań z policją. Według doniesień greckich mediów w tym roku w stan gotowości postawiono w stolicy pand 7 tys. funkcjonariuszy.

17 listopada 1973 roku uchodzi w greckiej świadomości narodowej za moment kulminacyjny powstania Greków przeciwko dyktaturze tzw. czarnych pułkowników Georgiosa Papadopoulusa i Dimitriosa Ioannidisa w latach 1967-1974.

Parlament w Atenach ma dzisiaj przegłosować wotum zaufania dla nowego gabinetu. Gabinet Lucasa Papademosa (na zdjęciu) jest tworzony przez trzy partie i ma składać się z fachowców. Wszystko po to, aby łatwiej było wyprowadzić Grecję z kryzysu politycznego i spełnić warunki potrzebne do otrzymania kolejnej pożyczki z Unii Europejskiej.

O kryzysie w strefie euro czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t190503.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/decyduja;sie;losy;rzadu;papademosa,99,0,967523.html) Kluczowa decyzja dla Grecji. Dziś głosują Parlament w Atenach ma dzisiaj przegłosować wotum zaufania dla nowego gabinetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wloskie;obligacje;drozeja;francja;zagrozona;kryzysem,200,0,967368.html) Włochy pogrążą Francję? "To kolosalne zmartwienie" Oprocentowanie włoskich obligacji znów przekroczyło krytyczny poziom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/greccy;politycy;nie;godza;sie;na;dyktaty;z;brukseli,179,0,967347.html) Zamieszanie w Grecji. Nie godzą się na "dyktaty z Brukseli". Minister apeluje Greccy konserwatyści nie chcą spełnić żądań Komisji Europejskiej, w sprawie przestrzegania warunków porozumienia o pomocy finansowej.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz