Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa G7 i EBC będą rozmawiać o kryzysie

0
Podziel się:

Pierwsza w historii obniżka wiarygodności kredytowej USA niesie za sobą poważne konsekwencje.

Grupa G7 i EBC będą rozmawiać o kryzysie
(ec.europa.eu)

aktualizacja 12:10

Według najnowszych informacji ministrowie finansów z najbardziej rozwiniętych krajów świata mają specjalną telekonferencję odbyć dziś w nocy czasu polskiego. Jak wynika z doniesień, tematem będzie obniżka ratingu dla Stanów Zjednoczonych, zadłużenie w strefie euro i chaos na rynkach finansowych na całym świecie.

- _ Termin telekonferencji został dziś ustalony przez wiceministrów finansów G7. Najprawdopodobniej szefowie resortów przeprowadzą rozmowy jeszcze przed jutrzejszym otwarciem giełd azjatyckich _ - pisze agencja Kyodo.

Zdaniem analityków światowi liderzy chcą uspokoić rynki przed jutrzejszym otwarciem. Przez cały miniony tydzień ceny akcji szybko spadały na całym świecie.

Zobacz jak w tym tygodniu wyglądały notowania głównych światowych indeksów Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tematem rozmów ministrów: Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, USA i Japonii, oprócz sytuacji na rynkach finansowych w związku z niższą oceną wiarygodności USA, będą także problemy zadłużenia państw strefy euro.

Specjalnie spotkanie odbędzie się również w Europejskim Banku Centralnym. Jego analitycy mają zdecydować o tym, czy i w jaki sposób ratować gospodarkę zadłużonych Włoch.

Giełdy Arabii Saudyjskiej i Izraela zareagowały wczoraj i dziś dużymi spadkami na wiadomość o obniżeniu ratingu. Na giełdzie w Tel Awiwie zawieszono nawet notowania.

Amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej USA z obecnego maksymalnego poziomu _ AAA _ do _ AA+ _. To pierwsze obniżenie oceny wiarygodności kredytowej USA w historii.

Dwie inne amerykańskie agencje ratingowe, Moody's i Fitch Ratings, utrzymały dla USA ocenę wiarygodności kredytowej na poziomie maksymalnego ratingu AAA. Analitycy tej pierwszej ostrzegli jednak przy tym, że utrzymanie tej oceny na tak wysokim poziomie będzie niezwykle trudne.

Więcej o obniżeniu ratingu USA - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t154098.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rating;usa;w;dol;pierwszy;raz;w;historii,58,0,887354.html) Rating USA w dół. Pierwszy raz w historii Nie pomogło przyjęcie przez Kongres i zatwierdzenie przez prezydenta planu oszczędności. Eksperci nie wykluczają kolejnych turbulencji na rynkach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t125423.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rating;usa;obnizony;nieslusznie;w;analizie;jest;blad,136,0,887432.html) Rating USA obniżony niesłusznie? "Jest błąd" Czołowy przedstawiciel agencji ratingowej zapewnił jednak, że wszelkie poprawki w obliczeniach zostały wzięte pod uwagę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t154097.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksperci;na;rynkach;moze;nastapic;chaos,159,0,887455.html) Eksperci: Na rynkach może nastąpić chaos Obniżka ratingu USA może skłonić Chiny do szybszej dywersyfikacji aktywów.
kryzys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)