Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grupa Lotos nie wypłaci dywidendy?

0
Podziel się:

- Bardziej skłaniałbym się do tego, aby nie być właścicielem zbyt pazernym na dywidendę - powiedział Aleksander Grad.

Grupa Lotos nie wypłaci dywidendy?
(kprm.gov.pl)

Ministerstwo Skarbu Państwa skłania się do niewypłacania przez Grupę Lotos dywidendy za 2010 rok ze względu na konieczność spłacania zobowiązań przez spółkę, wynika z wypowiedzi ministra skarbu Aleksandra Grada.

_ - Bardziej skłaniałbym się do tego, aby nie być właścicielem zbyt pazernym na dywidendę _ - powiedział Grad.

Dodał, że ostateczna decyzja - po uzgodnieniach z zarządem Lotosu pod kątem dalszych planów i przepływów finansowych zostanie podjęta na walnym zgromadzeniu. Minister podkreślił, że Grupa Lotos musi spłacać kredyt zaciągnięty na program prorozwojowy _ 10+ _.

Grupa Lotos od kilku lat nie wypłacała dywidendy ze względu na realizację programu _ 10+ _, która zakończyła się właśnie dzisiaj.

Dzięki _ 10+ _ przerób ropy wzrośnie do 10,5 mln ton rocznie z 6 mln ton przed rozpoczęciem realizacji programu, czyli o 75 procent. W 2010 roku, jeszcze w trakcie realizacji programu, GL przerobiła już 8,1 mln ton ropy. Produkcja oleju napędowego i paliw lotniczych wzrośnie do 5,5 mln ton z 2,6 mln ton.

Narastająco w I-IV kw. 2010 roku Grupa Lotos miała 650,98 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 900,76 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 19680,85 mln zł wobec 14321,04 mln złotych.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)