Notowania

pkn
06.09.2012 09:45

Grupa Lotos podwyższyła ceny hurtowe większości paliw

Grupa Lotos podwyższyła ceny hurtowe paliw. Na podwyżki zdecydował się także PKN Orlen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Grupa Lotos podwyższyła ceny hurtowe paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 2 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyn bezołowiowych 95 i 95AL, a o 17 zł na tysiąc litrów podrożała benzyna bezołowiowa 98. Na podwyżki zdecydował się także PKN Orlen. *

Cena oleju do celów opałowych Lotos Red podwyższona została o 8 zł na tysiąc litrów, a cena oleju napędowego Eurodiesel nie uległa zmianie. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

PKN Orlen podnosi od czwartku hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 24 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 31 zł i oleju napędowego o 17 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny może to być wzrost o 2-3 gr na litrze w zależności od gatunku, a w przypadku oleju napędowego o 2 gr na litrze.

Od czwartku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 738 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 840 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 662 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 842 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 113. podwyżka cen benzyny i 105. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam 62 razy, a olej napędowy 56 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 17 zł i wynosi 4 tys. 612 zł za tysiąc litrów. PKN Orlen podnosi od czwartku hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 6 zł za tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Decyzja PKN Orlen oznacza, że cena Ekotermu Plus wynosi 3 tys. 334 zł za tysiąc litrów. W tym roku to 103. podwyżka ceny oleju grzewczego w płockim koncernie. W tym czasie paliwo to taniało tam 63 razy.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: pkn, lts, ceny paliw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz