Grycan kontra Lidl

Na wniosek firmy Grycan Lody od Pokoleń komornik zajął w środę 46 tysięcy opakowań lodów Ballino, marki własnej Lidla. Producent zarzuca sieci m.in. nieuczciwą konkurencję poprzez kopiowanie opakowania charakterystycznego właśnie dla lodów Grycan.

Zdaniem producenta, forma opakowania i szata graficzna są bardzo podobne do półlitrowych opakowań lodów marki Grycan. Firma jest w trakcie przygotowywania pozwu. Jednak liczy na to, że sprawę uda się załatwić na drodze porozumienia stron. Warunek - wycofanie wszystkich spornych lodów ze sprzedaży.

Innego zdania jest Lidl. "Marka Ballino od lat jest znana naszym klientom i klienci wiedzą, że jest ona marką własną sieci Lidl" - czytamy w przesłanym WP money oświadczeniu.

Smaku całej sprawie dodaje fakt, że od zeszłego roku sieć Lidl sprzedawała niewielkie ilości produktów Grycana i współpraca obu firm układała się poprawnie. Teraz przestała.

To nie pierwszy przypadek, gdy sieć Lidl spotyka się z zarzutami nadmiernej inspiracji znaną marką.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Ksiezniczka Ranowalona
2017-04-29 10:49
Jak to sie skonczy? Ano tak, ze co miesiac beda zamawiali o 2% mniej lodow tej firmy, zeby nie bylo ze podjeli dzialania odwetowe, ich lody beda staly na samym dnie lad chlodniczych, przykryte lodami innych producentow, wiec w ciagu jakichs 2 lat sprzedaz spadnie do zera.
...a-ja-ja-j...
2017-03-30 09:08
Oprócz lodów z Lidla nie kupuję żadnego z wymienionych produktów. Niestety ich jakość jest tak słaba, że nie warta zainteresowania. Wedel już dawno przestał być marką na poziomie. Dla mnie najważniejszy jest skład produktu i niestety coraz częściej spotykam się, że to co jemy nie jest warte swojej ceny.
True
2017-03-06 12:37
Kazdy robi zakupy, tam gdzie lubi i ma blisko. Ja lubię Intermarche i Lidla.
Te lody Lidlowskie co są na zdjęciu są dobre. Wcale nie wiem ze istniejeją jakieś do ich opakowań podobne produkty. Generalnie mam to gdzieś. Opakowanie jakie jest kazdy widzi. Musi spełniać określone normy i być ergonomiczne. Jak do tego ma 500ml to zapewne kazdy producent lodów zamawia opakowania u jakiegoś producenta opakowań. To oczywiste ze będą podobne. Ogólnie absurdem jest to czym się zajmują sądy, kradnąc pieniądze podatników. Dojdzie do tego ze będzie wojna o masło. Kostka jest podobna do cudzej kostki i w dodatku opakowana w papier z aluminium zabarwionym na złoto.
Pokaż wszystkie komentarze (189)