Notowania

atak hakerów w usa
26.12.2011 09:27

Hakerzy włamali się do amerykańskiej wywiadowni

Działacze ruchu Anonymous ostrzegli, że to dopiero początek świątecznych ataków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ssuni/iStockphoto)

Hakerzy z ruchu Anonymous podali, że włamali się na strony amerykańskiej wywiadowni Stratfor i skradli e-maile oraz dane z kart kredytowych. Ostrzegli, że to dopiero początek świątecznych ataków, zaplanowanych na ten tydzień.

Jeden z hakerów podał, że dane z kart kredytowych posłużą do kradzieży miliona dolarów i rozdania ich w charakterze bożonarodzeniowych datków na cele dobroczynne.

Na profilu na Twitterze grupy, znanej z antykorporacyjnego nastawienia, zamieszono link do - jak twierdzą Anonimowi (Anonymous) - ściśle strzeżonej listy klientów Stratforu. Figurują na niej m.in. armia USA, siły powietrzne USA, organy ścigania, banki, firmy technologiczne jak Apple czy Microsoft. Anonimowi skradli - jak twierdzą - 200 gigabajtów danych.

Ośrodek analityczny Stratfor z Austin w stanie Teksas dostarcza - jak głosi informacja w portalu YouTube - politycznych, gospodarczych i wojskowych analiz, które mają pomóc zmniejszyć ryzyko klientom wywiadowni. Raporty i analizy Stratforu przekazywane są przez internet i pocztą elektroniczną.

Stratfor powiadomił, że wyłączył swoje serwery i pocztę elektroniczną, kiedy dowiedział się o ataku hakerów.

Ośrodek bada teraz rozmiary szkód wyrządzonych przez hakerów. W e-mailu podpisanym przez szefa wywiadowni George'a Friedmana, Stratfor informuje, że _ współpracuje ściśle z organami ścigania, by ustalić sprawców włamania _. Internetowa strona ośrodka nie działa, opatrzona została informacją o _ pracach technicznych _.

Anonimowi twierdzą, że do numerów kart kredytowych dostali się z łatwością, ponieważ Stratfor nie zadał sobie trudu, by je chronić szyfrem. Jeśli rzeczywiście tak było - komentuje agencja AP - dla każdej firmy powiązanej z organami bezpieczeństwa byłby to poważny kłopot.

Hakerzy na Twitterze podali również link do plików internetowych zawierających dane z 4 tysięcy kart kredytowych, hasła i domowe adresy osób z listy klientów prywatnych Stratforu.

Zamieścili też w sieci zdjęcia - jak twierdzą - dowodów wpłat na cele dobroczynne dokonanych poprzez manipulację skradzionymi danymi.

O atakach hakerów czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t93835.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/fbi;rozbilo;olbrzymia;siec;hakerow;ktora;zaatakowala;100;krajow,248,0,963832.html) Zaatakowali 100 krajów - 14 mln dolarów strat Rozbudowana sieć hakerów z Estonii spowodowała milionowe straty. Jej likwidacja była największą tego typu akcją w historii cyberprzestępczości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t157897.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/hakerzy;groza;paralizem;wall;street;frankfurt;juz;zastraszony,64,0,928320.html) Grożą światowym giełdom. Jedną już... Grupa hakerów zapowiedziała atak na serwery Wall Street. Sprawą zajęła się FBI.
Tagi: atak hakerów w usa, hakerzy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, e-biznes, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz