Notowania

Hamas znowu zaatakował. Rakiety spadły na Jerozolimę

Izraelska armia mobilizuje tysiące żołnierzy. Na Izrael spadło już 300 rakiet wystrzelonych z terytorium Strefy Gazy, są ofiary.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Hamas wystrzelił rakiety na Jerozolimę. Pociski spadły na obrzeża miasta - i nie ma żadnych zgłoszonych ofiar. Wcześniej pociski rakietowe spadły na Tel-Awiw - donosi BBC.

Izrael od wczoraj mobilizuje armię i atakuje z powietrza Strefę Gazy, Palestyńczycy odpowiadają ostrzałem rakietowym izraelskiego terytorium. Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest coraz bardziej napięta. Od środy w atakach zginęło dwudziestu Palestyńczyków i trzech Żydów.

_ - W Tel-Awiwie jest jednak obecnie raczej spokojnie - _mówi IAR Jacek Olejnik z Ambasady Polskiej w Izraelu. Choć zaznacza, że wczesnym popołudniem zawyły syreny alarmowe. Słychać było dwa wybuchy. Ludzie zeszli do schronów

W związku z nasilającym się konfliktem, izraelska armia rozpoczęła mobilizację 16 tysięcy żołnierzy rezerwy. Według dowództwa Izraelskich Sił Obrony IDF, w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin na Izrael spadło 300 rakiet wystrzelonych z terytorium Strefy Gazy. W nocy izraelskie samoloty dokonały kolejnych nalotów na Gazę.

ZOBACZ PUNKTOWE ATAKI NA STREFĘ GAZY (RT):

Według agencji Associated Press, Izrael przygotowuje się do operacji lądowej w Strefie Gazy. Od środy w ramach operacji Filar Obrony prowadzone są działania powietrzne. Dwa dni temu podczas ostrzału Gazy został zabity Ahmed al-Dżabari - dowódca zbrojnego skrzydła Hamasu. W wyniku kilkudniowego konfliktu zginęło 21 Palestyńczyków i 3 Izraelczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael przygotowuje się do inwazji sił lądowych Oddziały izraelskiej armii przemieszczają się w kierunku Strefy Gazy. Siły zbrojne zmobilizowały 30 tysięcy rezerwistów.
Islamiści wystrzelili rakiety na Tel Awiw Pierwszy raz od 1991 roku ogłoszono alarm lotniczy.
Izrael się ugiął. Po raz pierwszy od pięciu lat Izrael zakazał wizyt rodzin więźniów ze Strefy Gazy w roku 2006, gdy palestyńscy bojownicy uprowadzili izraelskiego żołnierza.
Tagi: atak izraela na strefę gazy, izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz