Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Handel alkoholem na stacjach benzynowych. Chcą zakazu

0
Podziel się:

Pomysł zjednoczył grupę senatorów PiS i PO. - Połączenie stacji paliw z półkami uginającymi się od kolorowych butelek nie działa korzystnie na trzeźwość.

Handel alkoholem na stacjach benzynowych. Chcą zakazu
(bp)
bECiguad

- _ Nie chcemy prohibicji, ale chcemy zwrócić uwagę na profilaktykę i prewencję _ - mówił dziś senator Kazimierz Jaworski. W Senacie złożony dziś został projekt zakazu handlu alkoholem na stacjach benzynowych.

W ostatnich dniach opinię publiczną poruszył tragiczny wypadek w Kamieniu Pomorskim spowodowany przez pijanego kierowcę, w którym zginęło pięć dorosłych osób i dziecko.

_ - Chcieliśmy, by teraz przy uruchomieniu wrażliwości społecznej, rządu i premiera zwrócić uwagę na to: połączenie stacji paliw, czyli kierowcy, z profesjonalną, atrakcyjną reklamą, półkami uginającymi się od kolorowych butelek. Nie działa korzystnie na trzeźwość _ - powiedział Jaworski.

bECiguaf

Jak mówił, badania wskazują jednoznacznie, że dostępność alkoholu zwiększa jego spożycie, dlatego senatorowie chcą zwrócić uwagę na profilaktykę i prewencję. - _ Nie chcemy wprowadzić prohibicji, bo jest to niemożliwe, ale chcemy poważnie podejść do tematu _ - podkreślił.

Jaworski dodał, że projekt jest inicjatywą ponadklubową. Pod projektem podpisali się oprócz niego: Jan Rulewski (PO), Włodzimierz Cimoszewicz (Koło Senatorów Niezależnych), Maciej Klima (PiS), Jan Filip Libicki (PO), Rafał Muchacki (PO), Stanisław Iwan (PO), Ryszard Bronisławski (PO), Mieczysław Gil (PiS), Jarosław Obremski (Koło Senatorów Niezależnych), Tadeusz Kopeć (PO).

Kwestie dotyczące spożywania alkoholu reguluje ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi. Obecnie sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych zakazane jest m.in. na terenie szkół, zakładów pracy, w pojazdach komunikacji publicznej. Senatorowie proponują, by handlu alkoholem zakazać także na stacjach paliw.

Inicjatywa ustawodawcza przysługuje Senatowi; grupa minimum 10 senatorów lub komisja senacka zgłasza projekt, a Senat przekazuje go do Sejmu po przyjęciu w tej sprawie uchwały.

bECigual
Czytaj więcej w Money.pl
Uciekał przed policją, zabił człowieka Wypadek zdarzył się minionej nocy w Gdyni na ulicy Hutniczej. Pirat stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z samochodem jaguar.
Tutaj nie ma tolerancji dla pijanych kierowców W Szwecji prawo surowo traktuje osoby prowadzące pojazd pod wpływem alkoholu.
Ujawnili dane osób, które jechały po piwie Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze od 2011 r. jako jeden ze środków represji wobec kierowców skazanych za jazdę pod wpływem alkoholu stosuje publikację ich danych.
bECiguaG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)