Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel bronią
17.09.2014 21:29

Handel bronią. Kair i Moskwa podpisały wstępną umowę wartą 3,5 mld dolarów

Rosoboroneksport, rosyjski monopolista zajmującego się sprzedażą broni i sprzętu wojskowego, mimo zachodnich sankcji, ma rekordową liczbę zamówień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rockfinder/iStockphoto)

Kair i Moskwa podpisały wstępną, opiewającą na 3,5 mld dolarów umowę na sprzedaż broni - poinformował dyrektor Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej FR Aleksandr Fomin, który uczestniczy w targach broni w RPA.

Fomin nie ujawnił żadnych dodatkowych szczegółów egipsko-rosyjskiej umowy. Anatolij Isajkin, szef Rosoboroneksportu, rosyjskiego monopolisty zajmującego się sprzedażą broni i sprzętu wojskowego, powiedział na tych samych targach broni w Afryce Południowej, że jego agencja, mimo zachodnich sankcji, ma rekordową liczbę zamówień, których wartość sięga obecnie 38,7 mld dol.

_ - To jeden z najlepszych portfeli zamówień, jakimi mogliśmy się pochwalić w ostatnich latach _ - dodał.

Moskwa - drugi po USA najważniejszy eksporter broni - zabiega o zacieśnienie współpracy z Kairem, odkąd jego relacje z wieloletnim sojusznikiem Waszyngtonem znacznie się ochłodziły, co spowodowało częściowe zamrożenie amerykańskiej pomocy wojskowej dla Egiptu.

Europejskie i amerykańskie sankcje gospodarcze nałożone na Rosję w związku z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie wymierzone są między innymi w przemysł zbrojeniowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja ominie sankcje importem z Egiptu O planach poinformowano po wtorkowych rozmowach prezydentów Rosji i Egiptu.
Egipt dozbraja się w rosyjski sprzęt wojskowy Minister obrony Egiptu gen. Abd el-Fatah es-Sisi nieoczekiwanie udał się do Moskwy.
Kreml oskarża Unię o "podwójne standardy" Kreml zaapelował też, aby Wspólnota nie dawała się _ podjudzać _ przez Stany Zjednoczone w związku z wydarzeniami na wschodzie Ukrainy.
Tagi: handel bronią, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz