Notowania

handel bronią
18.11.2013 17:29

Handel bronią. Rosja dostarczy Egiptowi rakiety przeciwlotnicze

Szef rosyjskiej państwowej firmy zbrojeniowej ujawnił, że Kair jest też zainteresowany rosyjskimi systemami uzbrojenia, w tym samolotami i śmigłowcami bojowymi, ale ma problemy z finansowaniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Id1974/Dreamstime)

Rosja dostarczy Egiptowi rakietowe systemy obrony przeciwlotniczej. O podpisaniu porozumienia w tej sprawie poinformował szef państwowej rosyjskiej firmy technologicznej Rostech Siergiej Czemezow, nie podając szczegółów.

Associated Press odnotowuje, że w zeszłym tygodniu z wizytą w Egipcie przebywali szefowie rosyjskich resortów spraw zagranicznych i obrony.

Czemezow ujawnił, że Egipt jest też zainteresowany innymi rosyjskimi systemami uzbrojenia, w tym samolotami i śmigłowcami bojowymi, ale ma problemy z finansowaniem. Dał do zrozumienia, że Kair może się w tej sprawie zwrócić do Moskwy o pożyczkę.

W latach zimnej wojny i egipskich wojen z Izraelem Egipt otrzymywał uzbrojenie od Związku Radzieckiego.

Stosunki Egiptu z USA są obecnie napięte w związku z amerykańską krytyką obalenia przez wojsko w lipcu br. prezydenta Mohammeda Mursiego. W ubiegłym miesiącu Stany Zjednoczone zamroziły znaczną część swej opiewającej na 1,3 mld dolarów corocznej pomocy wojskowej dla Egiptu. Rozdrażniło to Egipcjan i skłoniło tamtejsze media do spekulacji na temat ewentualnego zawarcia z Rosją kontraktu na dostawy broni wartości miliardów dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja zbuduje demokrację w Egipcie? Rosyjskie władze chcą pomóc narodowi egipskiemu w rozwiązaniu problemów nowej demokracji. Jednocześnie Moskwa zaproponowała Kairowi wsparcie gospodarcze.
Fatalny stan finansów polskiej nauki. Dramatyczny apel słynnego egiptologa Profesor Andrzej Niwiński twierdzi, że jest blisko sensacyjnego odkrycia w Egipcie.
Katastrofa Boeinga w Rosji. Wszyscy zginęli Lotnisko w Kazaniu zamknięte do poniedziałku. Syn prezydenta wśród ofiar.
Tagi: handel bronią, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz