Notowania

hazard
18.04.2011 06:41

Hazardowy pozew. Chcą od państwa milionów

Grecki potentat hazardowy, firma Intralot zamierza wysunąć roszczenia wobec polskiego Skarbu Państwa w wysokości blisko 103 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrea Danti/Dreamstime.com)

Grecki potentat hazardowy, firma Intralot zamierza wysunąć roszczenia wobec Skarbu Państwa. Ich wysokość ma sięgnąć blisko 103 milionów złotych.

Należąca do Greków spółka Pollot uzyskała prawomocny i wykonalny wyrok, zasądzający na jej rzecz właśnie taką sumę odszkodowania od kontrolowanego przez państwo Polskiego Monopolu Loteryjnego.

Na pierwszy rzut oka decyzja sądu ma jedynie wymiar papierowy, bo Polski Monopol Loteryjny znajduje się w likwidacji i nie ma żadnego majątku. To jednak pozory. Z informacji _ Pulsu Biznesu _ wynika, że grecki inwestor wspierany przez polską kancelarią prawniczą już pracuje na wyegzekwowaniem zasądzonych pieniędzy od Skarbu Państwa.

Informator _ Pulsu Biznesu _ znający kulisy sprawy mówi, że resort skarbu najpierw zatwierdzał umowę o współpracy Monopolu z Pollotem, a potem zdecydował o likwidacji swojej spółki. I to dlatego Polski Monopol Loteryjny zażądał od Pollotu zakończenia sprzedaży wszystkich loterii, co sąd uznał za naruszenie umowy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t83688.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zakaz;hazardu;w;sieci;jest;decyzja;sejmu,149,0,812949.html) Zakaz hazardu w sieci. Jest decyzja Sejmu Ustawa wprowadza m.in. zakaz hazardu w internecie, ale dopuszcza zakłady wzajemne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/100;mln;euro;do;wygrania;takze;w;polsce,227,0,812515.html) 100 mln euro do wygrania także w Polsce? Totalizator Sportowy chce uczestniczyć w Euro Jackpot - grze liczbowej, prowadzonej jednocześnie w kilkunastu państwach.
Tagi: hazard, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz