Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hindusi protestują przeciwko podwyżkom cen paliwa

0
Podziel się

Sprzeciwiają się podwyżkom cen oleju napędowego i decyzji rządu
udostępnienia rynku detalicznego zagranicznym koncernom.

Hindusi protestują przeciwko podwyżkom cen paliwa
(jynxzero/CC/Flickr)
bEgnMuoR

Protestujący przeciwko podwyżkom cen oleju napędowego i decyzji rządu udostępnienia rynku detalicznego zagranicznym koncernom zablokowali w czwartek tory kolejowe w wielu indyjskich miastach.

Demonstranci niosący flagi partii opozycyjnych spowodowali poważne zakłócenia w ruchu pociągów w takich miastach jak Allahabad, Varanasi i Patna.

Organizatorzy protestu zapowiadają, że zamkniętych zostanie wiele szkół, urzędów i firm. Należy liczyć się z częściowym paraliżem transportu publicznego.

bEgnMuoT

Protest zorganizowany został przez Indyjską Partię Ludową - główną partię opozycyjną oraz jej sojuszników, w tym lewicę komunistyczną.

Czytaj więcej w Money.pl
Obraził konstytucję, wyszedł na wolność Znany karykaturzysta i działacz polityczny Aseem Trivedi, zatrzymany w niedzielę w Bombaju, gospodarczej stolicy Indii, pod zarzutem obrazy konstytucji, został w środę zwolniony z aresztu za kaucją w wys. 5 tys. rupii (ok. 300 zł).
Wielka inflacja i brak prądu. Finansowo dobrze Mimo negatywnych nastrojów dwie trzecie ankietowanych pozytywnie oceniło swoją sytuację finansową. Połowa uważa, że powodzi im się lepiej niż pięć lat temu.
bEgnMupu
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)