Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hipermarkety benzynową potęgą

0
Podziel się:

Sieci handlowe wyrosły na szóstą siłę nafciarskiego rynku. Stacje przy wielkich sklepach coraz agresywniej walczą z nafciarzami. Głównie ceną.

Hipermarkety benzynową potęgą
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sieci handlowe wyrosły na szóstą siłę nafciarskiego rynku - pisze "Puls Biznesu". Stacje przy wielkich sklepach coraz agresywniej walczą z nafciarzami. Głównie ceną.

Przez ostatni rok, do czerwca, przy wielkich sklepach pojawiło się 48 nowych stacji. Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że jest ich już w sumie 110.

Gdyby stanowiły jedną sieć dałoby to im szóste miejsce w kraju - zauważa "Puls Biznesu". Udział tych stacji w rynku sięga 5 procent. To nieco mniej niż kontroluje Lotos.

*ZOBACZ TAKŻE: *Autogaz opłaca się coraz bardziej
"Puls Biznesu" przewiduje, że znaczenie stacji zlokalizowanych przy hipermarketach będzie rosło, lecz niekoniecznie zawojują one polski rynek paliw.

Wynika to z tego, że hipermarkety są miejscami, w których redukuje się koszty, a w związku z tym przy stacjach przy nich zlokalizowanych nie znajdziemy myjni czy sklepów. A wielu klientów ceni sobie wygodę, jaką zapewniają markowe sieci i prawdopodobnie pozostaną wierni ulubionym markom.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)