Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|

Historyczny rekord banku. 90 procentowy wzrost zysku

9
Podziel się:

To był pierwszy pełny kwartał funkcjonowania zarządu nowej kadencji. Cieszymy się, że w jego trakcie udało się poprawić wynik finansowy, wzmocnić pozycję kapitałową oraz obniżyć koszty działania banku - mówi Filip Gorczyca,, wiceprezes zarządu Alior.

Historyczny rekord banku. 90 procentowy wzrost zysku
(Wajszczak/Reporter)

To był pierwszy pełny kwartał funkcjonowania zarządu nowej kadencji. Cieszymy się, że w jego trakcie udało się poprawić wynik finansowy, wzmocnić pozycję kapitałową oraz obniżyć koszty działania banku - mówi Filip Gorczyca, wiceprezes zarządu Alior.

Krzysztof Suwart: Alior Bank ogłosił bardzo dobre wyniki za trzeci kwartał. Chyba są rekordowe w historii banku?

Filip Gorczyca, wiceprezes zarządu Alior Banku odpowiedzialny za pion finansów:

Zysk netto Alior Banku w III kwartale wyniósł 190 mln złotych i znacznie przewyższył konsensus rynkowy na poziomie 154 mln złotych. Wynik ten jest też istotnie lepszy od najwyższych prognoz analityków i o 90 proc. wyższy niż w II kwartale 2017 roku. Dzięki temu znacznie poprawiliśmy poziom zwrotu z kapitału, czyli ROE. W III kwartale osiągnął on 11,7 proc., podczas gdy po pierwszym półroczu wskaźnik ten wynosił 5,8 proc.

_ Filip Gorczyca, wiceprezes zarządu Alior Banku _

Alior Bank utrzymał także wysokie tempo wzrostu. Wzrost wolumenu kredytowego brutto wyniósł 1,4 mld złotych, a w ciągu dziewięciu miesięcy od początku roku – 5 mld złotych. Ponadto utrzymaliśmy rekordową na rynku bankowym marżę odsetkowa netto (NIM), która w okresie pierwszych trzech kwartałów wyniosła 4,7 proc.

Wyniki te wskazują, że Alior Bank konsekwentnie zmierza do realizacji celów założonych w strategii „Cyfrowego buntownika”.

W trzecim kwartale okazało się również, że jesteście w stanie przeprowadzić integrację z Bankiem BPH bardziej efektywnie, niż to wcześniej zakładaliście.

To prawda, z sukcesem zakończyliśmy proces restrukturyzacji oraz integracji związany z przejęciem wydzielonej części Banku BPH. Koszty integracji okazały się o 62 mln złotych niższe, niż pierwotnie zakładano na lata 2016-2017. Natomiast docelowe synergie do 2019 r. wyniosą 381 mln złotych w stosunku do wcześniej planowanych 374 mln złotych.

Kluczowe osiągnięcia w III kwartale?

To był pierwszy pełny kwartał funkcjonowania zarządu nowej kadencji. Cieszymy się, że w jego trakcie udało się istotnie poprawić wynik finansowy, wzmocnić pozycję kapitałową i płynnościową oraz trwale obniżyć koszty działania banku przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego tempa wzrostu. Ponadto opracowany i ogłoszony został plan wdrożenia strategii „Cyfrowego buntownika”, zgodnie z którym główne cele strategiczne zostaną zrealizowane szybciej, niż wcześniej zakładano. Już w 2019 r. wskaźnik zwrotu z kapitału (ROE) ma wynieść 14 proc., wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) – 39 proc., a marża odsetkowa netto (NIM) – 5,1 proc.

Osiągnięcia Alior Banku zostały też docenione przez polskie środowisko biznesowe. Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy bank otrzymał tytuł „Firmy Roku”

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
lBolek
7 lat temu
Płatne troll skończyły pracę i od razu inne oceny.....
lBolek
7 lat temu
Taaa. Wielki sukces! Nam podnieśli opłaty, prowizje i marże kredytów o 50%. To są świetni managerowie! No, no takie innowacje, że hej! Rewolucyjne podejście do finansów! Nobla z ekonomii powinni dostać!
kicha
7 lat temu
Smierdzi sprawa. Zaczęli prać brudną kasę? wtedy sa takie znaczne przychody z "nikąd"
inv
7 lat temu
jeszcze przydalo by sie obnizyc spred I byloby super
Pawel
7 lat temu
Zyski wypracowaną ciągłym zakładaniem nowych opłat... konto biznes które było za darmo i zarabiało teraz ma opłaty mięsie zje za prowadzenie, opłaty za każdy przelew zewnętrzny a od jakiegoś czasu opłaty za przelew wykonany elektronicznie na prywatne konto w Aliorze... złodzieje i tyle.... nie mający czym się chwalić