Notowania

protest
18.11.2012 15:10

Hiszpania: Nie chcą prywatyzacji szpitali. Więc walczą

Centrum Madrytu przemierza wielotysięczna manifestacja pracowników służby zdrowia. Protestujący przyjechali z całej Hiszpanii żeby sprzeciwić się prywatyzacji madryckich szpitali publicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(beerkoff/iStockphoto)

*Centrum Madrytu przemierza wielotysięczna manifestacja pracowników służby zdrowia. Protestujący przyjechali z całej Hiszpanii żeby sprzeciwić się prywatyzacji madryckich szpitali publicznych. *

_ Służby zdrowia się nie sprzedaje, jej się broni _- to hasło trwającej manifestacji.

Jedni przyjechali z najdalszych zakątków Hiszpanii inni uczestniczyli w marszu gwiaździstym, który rano wyruszył z siedmiu podmadryckich miejscowości. Wszyscy protestują przeciwko prywatyzacji sześciu madryckich szpitali i przekazaniu nadzoru nad pozostałymi prywatnym firmom.

_ - Niszczą i dewastują publiczną służbę zdrowia. Nadszedł moment, żeby jej bronić _ - argumentował uczestnik manifestacji.

Przemarszowi towarzyszy protest okupacyjny w 19 madryckich szpitalach oraz zbiórka podpisów przeciwko prywatyzacji placówek. Od rana zebrano ich ponad 200 tysięcy.

Czytaj więcej w Money.pl
Drugi taki strajk w tym roku. Już 30 w areszcie Według głównej centrali związkowej UGT w akcji, już drugiej w tym roku, uczestniczy niemal 100 proc. zatrudnionych w przemyśle motoryzacyjnym, energetycznym, stoczniowym i budowlanym.
Gigantyczne protesty w stolicy. Czego chcą? Tysiące Hiszpanów protestowało przeciw wprowadzanym przez rząd Mariano Rajoya oszczędnościom w budżecie państwa.
Imigranci bez darmowego leczenia. Kryzys W Hiszpanii nielegalni imigranci nie mają od dziś dostępu do publicznej służby zdrowia. Nie wszystkie regiony dostosują się do nakazu rządu.
Tagi: protest, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz