Notowania

loteria
17.09.2013 16:29

Hiszpania: Poszukiwany właściciel kuponu, na który padło 4,7 mln euro

Władze miasta La Coruna poszukują nabywcy kuponu, na który padła w zeszłym roku wygrana w loterii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee90/iStockphoto)

Władze miasta La Coruna na północy Hiszpanii poszukują nabywcy kuponu, na który padła w zeszłym roku wygrana w loterii w wysokości 4,7 mln euro. Ogłoszenie w tej sprawie ratusz opublikował w internecie.

Kupon dotyczył losowania z 30 czerwca 2012 roku. Według gazety _ La Voz _ ktoś zakreślił numery 10, 17, 24, 37, 40 oraz 43. Na te numery padła wygrana, ale nikt się po nią nie zgłosił. Kiedy jednak w innej kolekturze odnaleziono zwycięski kupon i znalazca dostarczył go władzom, rozpoczęto poszukiwania osoby, która go kupiła.

Informacja o zgubie została zamieszczona na stronie internetowej ratusza w dziale rzeczy znalezionych wraz z ogłoszeniami o znalezionych telefonach, kluczach, portfelach itp.

Jeżeli właściciel losu nie zgłosi się w ciągu dwóch lat, kupon przypadnie znalazcy w uznaniu jego uczciwości. Jednak, jak zwraca uwagę brytyjski dziennik _ Guardian _, jest pewna niepokojąca okoliczność: brat znalazcy pracuje w loterii, pracowali tam również jego ojciec i dziadek.

Prawdomówność osoby, która poda się za właściciela zwycięskiego losu, zostanie dokładnie sprawdzona. _ Po raz pierwszy szukamy milionera nie po to, żeby prosić o pieniądze, ale po to, żeby je dać _ - zażartował burmistrz miasta Carlos Negreira.

Czytaj więcej w Money.pl
Emerytka zgarnęła 600 milionów dolarów! 84 letnia emerytka z Florydy wygrała prawie 600 milionów dolarów. W Stanach Zjednoczonych ujawniono wszystkie szczegóły drugiej największej wygranej tamtejszej loterii Powerball.
Wygrał 338 milionów dolarów w loterii Mieszkający w USA obywatel Dominikany Pedro Quezada wygrał 338 milionów dolarów w loterii Powerball. To czwarta najwyższa nagroda w historii tej popularnej, amerykańskiej loterii.
Wygrali 840 milionów euro! W "El Nino" Za kupon trzeba było zapłacić 20 euro, a maksymalna wygrana - dla każdego kuponu o numerze 30 875 - wynosiła 200 tys. euro.
Tagi: loteria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz