Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hiszpanie będą zamykać elektrownie jądrowe?

0
Podziel się:

Kilkaset osób demonstrowało w niedzielę w Madrycie domagając się zamknięcia siłowni jądrowych w Hiszpanii.

Hiszpanie będą zamykać elektrownie jądrowe?
(PAP/EPA)
bESmfBfV

Kilkaset osób demonstrowało w niedzielę w Madrycie domagając się zamknięcia siłowni jądrowych w Hiszpanii. Demonstracja odbyła się w niespełna dwa miesiące po poważnej awarii w japońskiej elektrowni Fukushima, spowodowanej przez trzęsienie ziemi i tsunami.

Manifestanci przedefilowali w południe przez centrum Madrytu pod hasłem _ Czarnobyl, Fukushima. Natychmiastowe zamknięcie elektrowni nuklearnych _.

Zdaniem organizatorów demonstracji, okazało się, iż _ energia nuklearna jest porażką gospodarczą, technologiczną, ekologiczną i społeczną _.

bESmfBfX

_ Nigdy więcej Fukushimy _, _ Energia nuklearna nie jest rozwiązaniem _ - głosiły hasła niesione przez uczestników manifestacji, którzy domagali się przede wszystkim zamknięcia najstarszej hiszpańskiej elektrowni w Garonie(Santa Maria de Garona) na północy kraju. Elektrownia jest zbudowana według tego samego modelu co Fukushima.

Premier Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero przyrzekł podczas kampanii przed wyborami w roku 2008 stopniowe przestawianie kraju z energii jądrowej na odnawialne źródła energii. W roku 2009, jak pisze AFP, rząd podjął jednak bardzo kontrowersyjną decyzję przedłużenia do 2013 roku działania najstarszej elektrowni w kraju - pracującej od roku 1971 siłowni w Garonie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t135832.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/to;juz;katastrofa;ekologiczna;fukushima;grozniejsza;niz;czarnobyl,59,0,798523.html) To już katastrofa ekologiczna. Fukushima groźniejsza niż Czarnobyl? Możemy mówić o największej katastrofie nuklearnej od blisko 25 lat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t135238.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zobacz;kto;zyska;a;kto;straci;na;trzesieniu;ziemi;w;japonii,59,0,794427.html) Zobacz, kto zyska, a kto straci na trzęsieniu ziemi w Japonii Koszty usuwania skutków katastrofy mogą przekroczyć sumę 250 miliardów dolarów. Japońskie fabryki kolejno wstrzymują produkcję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t135163.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/tragedia;w;japonii;przekresli;plan;budowy;polskich;atomowek,125,0,793469.html) Tragedia w Japonii przekreśli plan budowy polskich atomówek? Nawet bez kataklizmu w Azji eksperci oceniali rządowe plany jako mało realne.
bESmfBgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)