Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hiszpańscy policjanci wyszli na ulicę, by zaprotestować

0
Podziel się

Domagali się dymisji osób odpowiedzialnych za plan działania sił porządkowych podczas sobotniego Marszu o godność.

Hiszpańscy policjanci wyszli na ulicę, by zaprotestować
(dweekly/CC/Flickr)
bEifwSVx

Zostało wówczas rannych 67 policjantów. Trzech jest w ciężkim stanie.

Podczas Marszu organizowanego przez lewicę w proteście przeciwko społeczno-gospodarczej polityce rządu - porządku w centrum Madrytu pilnowało prawie 2 tys. policjantów.

Zapewniają, że w dniu manifestacji dostali wyraźny rozkaz niewkraczania do akcji. Dlatego nie bronili się, gdy obrzucono ich kamieniami, butelkami i petardami. _ Oczekujemy dymisji osób odpowiedzialnych za sobotnie decyzje _ - oświadczył Serafin Girado, rzecznik Federalnego Związku Policji.

bEifwSVz

W manifestacji uczestniczyli przedstawiciele wszystkich policyjnych związków zawodowych oraz pobici policjanci. Protestujący zaapelowali do prokuratury o surowe kary za sobotnie zajścia. Chcą też wiedzieć, dlaczego dowodzący nie odpowiedzieli na wołanie o pomoc, kiedy podczas Marszu o godność byli linczowani przez tłum.

Czytaj więcej w Money.pl
Masowe protesty przeciw bezrobociu młodych W przygotowaniu madryckiej demonstracji godności, która przebiegła bez incydentów, uczestniczyło około 300 organizacji społecznych.
Policja protestuje i szturmuje parlament Mundurowi domagają się odstąpienia rządu od kilkuprocentowej redukcji pensji oraz poprawy warunków pracy.
bEifwSWa
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)