Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Holendrzy popracują dłużej? To już pewne

0
Podziel się:

Rząd Holandii poinformował o osiągnięciu porozumienia ze związkami
zawodowymi i pracodawcami w sprawie podniesienia wieku emerytalnego.

Holendrzy popracują dłużej? To już pewne
(aloxe/CC/Flickr)

Rząd Holandii poinformował o osiągnięciu porozumienia ze związkami zawodowymi i pracodawcami w sprawie podniesienia wieku emerytalnego z 65 do 67 lat, co ma złagodzić obciążenia finansowe, związane ze starzeniem się społeczeństwa.

Jeśli porozumienie to, rozłożone na kilka etapów, zostanie zrealizowane, Holandia będzie kolejnym krajem europejskim, po Francji, Niemczech i Hiszpanii, w którym ludzie będą pracować dłużej.

Holenderski minister spraw socjalnych i zatrudnienia Henk Kamp podkreślił w piątek, że porozumienie z główną organizacją pracodawców i największym związkiem zawodowym jest decydującym krokiem w kierunku zapewnienia zrównoważonego systemu emerytalnego w Holandii.

Rządowy plan przewiduje podniesienie wieku emerytalnego do 66 lat w 2020 roku i do 67 lat w 2025 roku. Musi jeszcze zostać formalnie zatwierdzony przez gabinet i związkowców.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t94260.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/na;litwie;podwyzszaja;wiek;emerytalny;opozycja;wielu;ludzi;go;nie;doczeka,219,0,848091.html) Na Litwie podwyższają wiek emerytalny. Opozycja: Wielu ludzi go nie doczeka Wiek emerytalny na Litwie do 2026 roku zostanie stopniowo wydłużony do 65 lat i ujednolicony dla kobiet i mężczyzn.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t89171.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/slowency;nie;chca;pozniejszych;emerytur,124,0,845436.html) Słoweńcy nie chcą późniejszych emerytur Ze wstępnych wyliczeń wynika, że w referendum większość była przeciwna podnoszeniu granicy przejścia na emeryturę do 65 lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)