Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
15.08.2005 13:46

Homilia prymasa na Jasnej Górze

Podziel się
Dodaj komentarz

Prymas Polski zaapelował na Jasnej Górze o dostrzeganie godności kobiety. "Jeśli oddajemy hołd Maryi, to oddajemy też hołd wszystkim kobietom"- mówił.

Józef Glemp, który wygłosił homilię podczas uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podkreślił, że współczesna kobieta ma do spełnienia wyjątkową rolę. Jako przykład do naśladowania wskazał Marię Magdalenę, kobietę uwolnioną od grzechu.

Prymas zarzucił niektórym ruchom feministycznym wyzyskiwanie kobiet i zaznaczył, że aby to zmienić nie należy burzyć struktur społecznych, ale dostrzegać godność kobiet. Prymas przypomniał statek aborcyjny pływający po europejskich portach. dodając, że kojarzy się on "z pirackimi banderami, na których widnieje trupia czaszka".

Józef Glemp powiedział, że w niektorych kręgach dochodzi do prób ośmieszenia ogniska domowego, które w rzeczywistości jest największą tęsknotą wszystkich młodych ludzi. Podkreślił, że życie kobiet, ktore poświęciły się rodzinie wcale nie jest przegrane.

W uroczystościach na Jasnej Górze uczestniczy około 300 tysięcy wiernych. W 41 pieszych pielgrzymkach dotarło do Częstochowy ponad 100 tysięcy osób.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz