Notowania

huragan sandy
03.11.2012 15:40

Huragan Sandy daje się we znaki kierowcom

Gubernator stanu New Jersey ogłosił racjonowanie od soboty benzyny w 12 na 21 hrabstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ianmunroe/CC/Flickr)

Gubernator stanu New Jersey ogłosił racjonowanie od soboty benzyny w 12 na 21 hrabstw. Przez stany północno-wschodniego wybrzeża przeszedł na początku tygodnia cyklon Sandy, największy od kilkudziesięciu lat w tym regionie.

Gubernator Chris Christie wydał zarządzenie, że samochody z rejestracją kończącą się na parzystą liczbę mogą tankować w dni parzyste dni, a samochody z liczbą nieparzystą - w nieparzyste. Ograniczenia mają trwać do czasu, aż sytuacja się polepszy.

_ - Jest konieczne, aby nasze rodziny miały dostęp do produktów pierwszej potrzeby, takich jak benzyna. To zarządzenie złagodzi napięcia na stacjach, które są jeszcze otwarte _ - powiedział Christie.

Przed czynnymi stacjami w stanie New Jersey, który najbardziej ucierpiał po przejściu cyklonu, w ostatnich dniach ustawiły się gigantyczne kolejki. Kierowcy opowiadają, że czekali na napełnienie baku nawet osiem godzin.

Według lokalnej gazety _ Star Ledger _ na północy stanu zamkniętych jest z braku paliwa 80 procent stacji. Benzyny brakuje też w stanie Nowy Jork.

Czytaj więcej w Money.pl
W całym kraju nie działają telefony komórkowe Szef Federalnej Komisji Łączności prosił mieszkańców stanów dotkniętych kataklizmem, aby korzystali z innych form komunikacji, jak media społecznościowe, czy e-maile.
Sandy zabiła 40 osób tylko w Nowym Jorku W tragicznej sytuacji znajdują się natomiast mieszkańcy Staten Island i Queensu, gdzie tysiące ludzi jest bez dachu nad głową.
Kuba podnosi się po Sandy. Duże straty Szkody są poważne. Zginęło 11 osób, a ponad 188 tysięcy domów zostało zniszczonych.
Tagi: huragan sandy, sandy, katastrofa, zniszczenia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz