Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hygienika chce w '11 mieć 25-proc. dynamikę wzrostu przychodów

0
Podziel się:

Hygienika, spółka zajmująca się obrotem artykułami higienicznymi, oczekuje, że do końca tego roku dynamika wzrostu sprzedaży utrzyma się na poziomie 25 procent rok do roku.

Hygienika chce w '11 mieć 25-proc. dynamikę wzrostu przychodów
(Emily2k/Dreamstime)

*Hygienika, spółka zajmująca się obrotem artykułami higienicznymi, oczekuje, że do końca tego roku dynamika wzrostu sprzedaży utrzyma się na poziomie 25 procent rok do roku. *

W roku 2012 ma ona ulec poprawie, dzięki m.in. ekspansji na rynku niemieckim, sprzedaży produktów dla dzieci z logo EURO 2012 oraz ewentualnym akwizycjom - poinformowała Hygienika w komunikacie prasowym.

W listopadzie Hygienika miała 3,26 mln zł przychodów, czyli o 29 proc. więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Narastająco po 11 miesiącach tego roku Hygienika miała 40,95 mln zł ze sprzedaży, czyli o 24 proc. więcej rok do roku.

_ - Ze względu na trudną sytuację na naszym rynku, ten wynik bardzo nas cieszy. Myślę, że zachowamy do końca roku dynamikę sprzedaży na poziomie 25 proc. rok do roku _ - skomentował, cytowany w komunikacie, Kamil Kliniewski, prezes Hygieniki.

Jak podała spółka, oznacza to, że do końca roku może ona uzyskać ok. 45 mln zł przychodów. Hygenika przewiduje, że znaczący wzrost obrotów nastąpi w przyszłym roku.

_ - Zakładamy, że w przyszłym roku uda nam się znacząco poprawić dynamikę przychodów. Głównym motorem wzrostu ma być zwiększenie sprzedaży na rynku niemieckim poprzez ekspansję naszych produktów na tym rynku, a także dzięki sprzedaży produktów z logo Euro 2012. Liczymy, że sam przychód z tego ostatniego tytułu przekroczy 23 mln zł _ - dodał Kliniewski.

Hygienika podpisała w piątek, 2 grudnia br., umowę z UEFA, dzięki której otrzymała pełną wyłączność na używanie licencyjne produktów z logo EURO 2012 w kategoriach kosmetyków i akcesoriów dla dzieci.

Spółka poinformowała w komunikacie, że prowadzi także rozmowy dotyczące akwizycji z dwiema spółkami produkującymi i dystrybuującymi artykuły chemii gospodarczej.

_ - Obie firmy mają roczne obroty sięgające 10-40 mln zł. W sumie mogłyby zwiększyć skalę dochodów Hygieniki do 100 mln zł rocznie _ - podano w komunikacie.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)