Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hyundai prawdopodobnie nie zainwestuje w Daewoo-FSO

0
Podziel się:

Wicepremier Belka prawdopodobnie nie wyśle do koreańskiego koncernu Hyundai zaproszenia do inwestowania w Daewoo-FSO Motor SA. Możliwe, że konieczne będzie poszukiwanie innego inwestora

bESWEmZN

- poinformowało PAP źródło rządowe.

'Wicepremier nie podpisał listu do prezesa Hyundaia. Zrobił to w porozumieniu z ministrem Piechotą' - powiedziało PAP pragnące zachować anonimowość wysokiej rangi źródło rządowe.

Według rozmówcy PAP, w rozmowach ze stroną południowokoreańską o potencjalnym wejściu Hyundaia do Daewoo-FSO Motor SA przedstawicielom polskiego rządu dano do zrozumienia, że obecnie nie jest to możliwe.

bESWEmZP

Rozmówca dodał, że prawdopodobnie konieczne będzie poszukiwanie innego inwestora dla żerańskiej fabryki.

O wysłanie zaproszenia zwrócił się do Belki minister gospodarki Jacek Piechota.

Informacji o niewysyłaniu zaproszenia do Hyundaia nie chciał komentować wiceminister gospodarki Andrzej Szarawarski.

'Cały czas jest wymiana informacji między naszym ambasadorem w Korei a ministrem Piechotą i panem Belką, to, co dziś powiem, za godzinę może być nieaktualne. Nie chciałbym się w tej kwestii wypowiadać' - powiedział PAP Szarawarski.

bESWEmZV

Tymczasem w połowie grudnia przestanie obowiązywać porozumienie Daewoo-FSO z sześcioma bankami, dotyczące spłaty 591 mln zł długu spółki. Przedłużenie porozumienia zależy od szans fabryki na znalezienie nowego inwestora.

Strata netto Daewoo-FSO wzrosła w 2000 roku do 2,028 mld zł, z 28 mln zł w 1999 roku.

Od początku roku do końca października Daewoo sprzedało w Polsce 35.794 samochodów osobowych, co oznacza spadek o 62,58 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2000 roku.

bESWEnaq
motoryzacja
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)