Notowania

wiadomości
05.02.2005 14:22

IAR - Zmarła Michalina Wisłocka

W warszawskim szpitalu zmarła Michalina Wisłocka, autorka słynnej "Sztuki kochania". Miała 85 lat. Michalina Wisłocka była lekarzem ginekologiem, cytologiem i seksuologiem.

Podziel się
Dodaj komentarz

W warszawskim szpitalu zmarła Michalina Wisłocka, autorka słynnej "Sztuki kochania". Miała 85 lat.

Michalina Wisłocka była lekarzem ginekologiem, cytologiem i seksuologiem. Popularność przyniosło jej autorstwo pierwszych w Polsce poradników z dziedziny seksuologii, zwłaszcza wielokrotnie wznawianej "Sztuki kochania".

Michalina Wisłocka była współzałożycielką Towarzystwa Świadomego Macierzyństwa, w którym zajmowała się leczeniem niepłodności i antykoncepcją. Objęła kierownictwo pierwszej w Polsce Poradni Świadomego Macierzyństwa w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. W latach siedemdziesiątych kierowała Pracownią Cytodiagnostyczną Towarzystwa Planowania Rodziny.

"Sztukę kochania" po raz pierwszy wydano w 1976 roku. Oprócz książek z dziedziny seksuologii, takich jak: "Sukces w miłości", "Kalejdoskop seksu" czy "Kultura miłości", była również autorką pamiętników "Miłość na całe życie. Wspomnienia z czasów beztroski".

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz