Ikea osiągnęła już w Polsce pełnoletność. Pierwszy sklep tej sieci pojawił się w Warszawie w 1990 r. Był prawdziwym powiewem Zachodu, który przyciągał przyzwyczajonych  do siermiężności PRL-u Polaków jak magnes.

Jednak wabiły ich nie tylko funkcjonalne meble w skandynawskim stylu, ale także nieodłączna oferta gastronomiczna, towarzysząca każdemu sklepowi Ikea. Polacy od razu pokochali szwedzki fast food.

Zobaczcie, które z dań do dziś jest jednym z najchętniej wybieranych. Rocznie Polacy zjadają ich miliony.

Na zdjęciu otwarcie nowego sklepu Ikei na warszawskim Targowku w 2001 r. Po Ursynowie, alejach Jerozolimskich, Jankach, był to już kolejny punkt tej sieci w stolicy.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
KIKA
2018-05-02 12:05
Polacy pokochali to badziewiaste "bieda jedzenie " wyłącznie z uwagi na cenę, oraz na fakt że jedynym pomysłem na spędzenie weekendu to bezmyślne "rodzinne " szwendanie się po Ikei.Na koniec oglądania tych "szajs mebli"z dykty i papieru trzeba czymś utrudzoną "rodzinkę "nakarmić. A ze podniebienia nie nawykłe do porządnego i smacznego domowego jedzenia więc stąd masowa konsumpcja badziewiastego jadła bo to taniocha , cóż z tego że wstrętne w smaku i nie wiadomo co tam w środku tego "przysmaku".
Wiecznosc
2018-05-02 10:48
Pamiętacie meblościanki na wysoki POLYSK made in Poland?
Jan
2018-05-02 07:09
Polska wiocha ma sklepy IKEA za boskie objawienie, tymczasem to chała i odpust.
Na "jedzenie" w IKEA nawet nie splunąłbym.
Pokaż wszystkie komentarze (10)