Notowania

ikea
09.07.2009 06:39

Ikea zwalnia pracowników. "Byliśmy zbyt zarozumiali"

Powodem zwolnień są spadające obroty szwedzkiego potentata meblowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/DPA)

*Szwedzka sieć meblowa Ikea zwalnia pracowników w swoich światowych filiach. Powodem zwolnień są spadające obroty. *

Założyciel przedsiębiorstwa i główny udziałowiec firmy Ingvar Kamprad powiedział w rozmowie ze szwedzkim dziennikiem _ Dagens Industri _, że w obliczu kryzysu reakcje firmy były dotychczas _ zbyt wygodne i zarozumiałe _.

83-letni Kamprad tłumaczy, że wszystkie prognozy wskazywały na wyraźny spadek marży zysku w bieżącym roku. Kamprad liczy jednak na wzrost obrotów w bieżącym roku. Ma w tym pomóc 14 nowootwieranym sklepów Ikea.

Bez uwzględniania nowych lokalizacji, obroty firmy mogą być mniejsze nawet o siedem procent. Zdaniem Kamprada przedsiębiorstwo działało w ostatnim czasie _ zbyt ekspansywnie _.

Spośród zatrudnionych na całym świecie 128 tys. pracowników, od ubiegłego roku pracę straciło 5 tys. z nich. W 2008 roku 296 sklepów Ikea w 24 krajach osiągnęło łączny obrót wysokości 21,8 mld euro.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**
* **[ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ ) **
Tagi: ikea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, strategie, zarządzanie, gospodarka polska, marketing i zarządzanie
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-06-2019

LuboNależy sieć IKEA unikać, ponieważ w imię zysków nie respektują praw pracowników dotyczących wolności słowa, a próbują narzucić szantażem własną … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)