Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Import samochodów osobowych do Rosji jest mniejszy

0
Podziel się:

Jak podaje rosyjska Federalna Służba Celna import samochodów osobowych z krajów spoza Wspólnoty Niepodległych Państw spadł o 14,78 proc.

Import samochodów osobowych do Rosji jest mniejszy
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

W pierwszym półroczu tego roku import samochodów osobowych w Rosji spadł o 14,78 proc. w porównaniu do tego samego okresu 2012 roku - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

Jak podaje rosyjska Federalna Służba Celna import samochodów osobowych z krajów spoza Wspólnoty Niepodległych Państw spadł o 14,78 proc. do 445,2 tys. aut. Wartość tych samochodów wyniosła 8,44 mld dolarów. Z kolei z krajów b. ZSRR zostało dostarczono 33 tys. samochodów o wartości 231,1 mln dolarów. Spadł też import samochodów ciężarowych. W okresie od stycznia do czerwca tego roku spadek wyniósł 19,2 proc. do 44,6 tys. wozów.

Wzrósł natomiast rosyjski eksport samochodów osobowych, który w pierwszym półroczu tego roku wyniósł 61,8 tys. aut - o 18 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2012 roku. Wartość eksportu wyniosła 634,2 mln dolarów. Eksport samochodów ciężarowych wzrósł o 34 proc. do 11,4 tys. sztuk. Wartość tych dostaw wyniosła 298,3 mln dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Przybyło nowych aut. Będzie wzrost rynku? Na optymizm jest za wcześnie, bo negatywnie wpływa na rynek reeksport samochodów, z których część rejestrowana jest tymczasowo na terenie Polski, a następnie sprzedawana za granicę.
Chińczycy będą montować auta na Białorusi Samochody osobowe ma montować spółka chińskiego koncernu Zhejiang Geely Holding Group z białoruskim BiełAZem.
Tam sprzedaż samochodów spada. Przez cło Ukraińska grupa analityczna AUTO-Consulting przypomniała, że w pierwszym półroczu tego roku na Ukrainie sprzedano o 5 proc. mniej pojazdów w porównaniu do tego samego okresu 2012 roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)