Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Import z Japonii. Boją się radioaktywnych ryb

0
Podziel się:

Korea Południowa wstrzymała import ryb i przetworów rybnych z 8 japońskich prefektur, w tym z prefektury Fukushima z obawy przed skażeniem radioaktywnym.

Import z Japonii. Boją się radioaktywnych ryb
(bern161616/sxc.hu)
bEsfJKRN

Korea Południowa wstrzymała import ryb i przetworów rybnych z 8 japońskich prefektur, w tym z prefektury Fukushima z obawy przed skażeniem radioaktywnym pochodzącym z uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima - poinformały dzisiaj władze.

Zapowiedziano też zaostrzenie kontroli importu takich towarów pochodzących z pozostałych rejonów Japonii. Zakaz importu z 8 prefektur wchodzi w życie w najbliższy poniedziałek i będzie obowiązywał bezterminowo - oświadczył południowokoreański wiceminister do spraw rybołówstwa Son Jae-hak.

Z elektrowni Fukushima, w której w 2011 r. doszło do poważnej awarii w wyniku tsunami spowodowanego przez silne trzęsienie ziemi u wybrzeży wyspy Honsiu, wciąż wyciekają do oceanu setki ton silnie skażonej radioaktywnie wody. Korea Południowa importowała rocznie z Japonii około 40 tys. ton ryb i przetworów rybnych.

bEsfJKRP
Czytaj więcej w Money.pl
Specjalna grupa wznowi produkcję w Kaesong Nastąpił kolejny krok przybliżający Północ i Południe do wznowienia produkcji w koreańskiej strefie ekonomicznej.
Zbrodnie przeciw ludzkości w Korei. ONZ ustali ONZ po wielu latach starań formalnie powołała komisję, która ma zbadać, czy w Korei Północnej dochodziło do zbrodni przeciwko ludzkości.
Korea Płn. pozwoli na łączenie rodzin? Korea Północna powiedziała, że aprobuje propozycję Korei Południowej dotyczącą rozmów na temat wznowienia programu łączenia rodzin rozdzielonych przez wojnę koreańską 60 lat temu.
bEsfJKSq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)