Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Indie: Zawalił się budynek, dziesiątki osób uwięzionych pod gruzami

0
Podziel się:

Reuters podaje, za innym przedstawicielem administracji, że ratownicy wyciągnęli 20 osób. Świadkowie przekazują, że ludzie spod gruzów wołają o pomoc.

Indie: Zawalił się budynek, dziesiątki osób uwięzionych pod gruzami
(PAP/EPA)
bECLvsJh

7/10

fot: PAP/EPA
Co najmniej jedna osoba zginęła w zawalonym pięciopiętrowym budynku w Bombaju w Indiach. Władze obawiają się, że pod gruzami uwięzionych jest nawet 70 ludzi. Do tej pory ratownicy wydobyli co najmniej siedem żywych osób.

Jak wyjaśnił Alok Avasthy z rządowego biura zarządzania kryzysowego, w budynku należącym do miasta mieszkały 22 rodziny. Mieszkańcy dzielnicy, położonej we wschodnim Bombaju oceniają, że w domu tym żyło od 40-60 osób.

Według przedstawiciela władz miejskich cytowanego przez agencję AFP, spod gruzów wydobyto żywych siedem osób, a Reuters podaje, za innym przedstawicielem administracji, że ratownicy wyciągnęli 20 osób. Świadkowie przekazują, że ludzie spod gruzów wołają o pomoc.

bECLvsJj

Ze szczątków zawalonego budynku wydobyto też ciała tych, którzy zginęli - podaje AFP, podczas gdy Reuters powiadomił o jednej ofierze śmiertelnej. Mieszkańcami 35-letniego budynku byli pracownicy lokalnej administracji i ich rodziny.

Do podobnej katastrofy, w której zginęło pięć osób, doszło w Bombaju w czerwcu, gdy zawalił się kilkupiętrowy dom mieszkalny w centrum miasta. Aż 74 ofiary śmiertelne spowodowała katastrofa budowlana w kwietniu, również w Bombaju, kiedy runął nielegalnie wznoszony budynek.

Katastrofy budowlane w Indiach są dość powszechne, gdyż inwestorzy oszczędzają, korzystając z niskiej jakości materiałów budowlanych, a wielopiętrowe konstrukcje powstają bez odpowiedniego nadzoru.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/m92209.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/gwalt;na;fotoreporterce;w;indiach;sprawcy;zostali;skazani,207,0,1385167.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sprawcy gwałtu na fotoreporterce skazani Sąd ukarał pięciu mężczyzn, którzy w sierpniu zaatakowali brytyjską reporterkę w Bombaju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/m100945.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/drozejaca;cebula;winduje;inflacje;w;indiach,195,0,1383107.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rekordowa inflacja. A wszystko przez... Cena warzywa, które jest składnikiem niemal każdego posiłku w tym kraju wzrosła na przestrzeni roku o 245 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/m282353.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/gwalty;w;indiach;oskarzeni;skazani;na;kare;smierci,28,0,1381404.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sprawcy gwałtu w Indiach usłyszeli wyrok Sędzia Yogesh Khanna, który uznał mężczyzn za winnych zbiorowego gwałtu i morderstwa z zimną krwią, odrzucił wniosek obrony o łagodniejszy wymiar kary.
bECLvsJK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)