Notowania

kryzys w polsce
02.11.2009 10:37

Inflacja w październiku: 3,1 procent

Wskaźnik cen towarów i usług wzrósł o 0,2 procent w porównaniu z wrześniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cuttlefish/CC/Flickr)

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w październiku wzrósł o 0,2 procent w porównaniu z wrześniem, zaś roczny wskaźnik inflacji wyniósł 3,1 procent wobec 3,4 we wrześniu, podał resort finansów.

W połowie ubiegłego miesiąca eksperci resortu gospodarki szacowali, że inflacja w październiku wyniesie właśnie 3,1 procent w skali roku. Opublikowana w ubiegłym tygodniu centralna ścieżka projekcji inflacyjnej NBP zakłada, że średnioroczna inflacja konsumencka wyniesie w tym roku 3,4 procent, w roku 2010 spadnie do 1,5 procent, zaś w 2011 roku - przyspieszy do 2,1 procent (wobec 4,2 procent w 2008 roku).

Według nowej projekcji, cel inflacyjny zostanie osiągnięty na początku 2010 roku - dokument z czerwca przewidywał, że stanie się to w połowie roku Projekt przyszłorocznego budżetu przewiduje, że inflacja średnioroczna wyniesie 3,6 procent w 2009 roku i 1,0 procent w roku 2010.

    * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
    * [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys w polsce, inflacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarz, kryzys, najważniejsze, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie, pap
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz