Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inflacja w Polsce będzie rosła w kolejnych miesiącach

0
Podziel się

Zdaniem analityków, w końcówce roku można oczekiwać przyspieszenia wzrostu cen. Zobacz prognozy na przyszły rok.

Inflacja w Polsce będzie rosła w kolejnych miesiącach
(billyfoto/iStockphoto)
bEpVRuWd

Inflacja we wrześniu nie powinna znacząco przyspieszyć - uważają analitycy. Według szacunków Ministerstwa Gospodarki, w poprzednim miesiącu liczona rok do roku może wynieść 1,2 procent. W sierpniu ukształtowała się na poziomie 1,1 procent.

Analityk z Domu Inwestycyjnego Xelion Piotr Kuczyński jest przekonany, że we wrześniu inflacja była jeszcze niska. - _ Jeżeli bierzemy pod uwagę to, że jakieś ożywienie gospodarcze w Polsce, może nie olbrzymie, ale jednak widać. Jeżeli bierzemy pod uwagę również to, że powoli będzie się kończył okres tanich warzyw i owoców, to należy oczekiwać wzrostu inflacji, ale jeszcze chyba nie za wrzesień. Później, w październiku, listopadzie i grudniu może zacząć rosnąć _ - tłumaczy analityk.

To, jak inflacja będzie wyglądała na koniec roku, będzie zależało od rozwoju gospodarki. - J_ eżeli rynek pracy będzie szybciej absorbował ludzi to inflacja będzie wyższa. Narazie nic na to nie wskazuje. W dalszym ciągu maksymalnie można oczekiwać 1,5 procent _ - dodaje Kuczyński.

bEpVRuWf

Jeszcze dalej z prognozami wychodzi analityk banku BZ WBK Piotr Bielski. - _ Na początku 2014 roku inflacja powróci do poziomu 2 procent i będzie zmierzała w kierunku celu inflacyjnego, czyli 2,5 procent w połowie roku _ - szacuje.

Dane dotyczące inflacji we wrześniu Główny Urząd Statystyczny poda o 14-stej.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpVRuWG
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)