Notowania

inflacja
09.10.2009 19:10

Inflacja zbliża się do celu NBP

Cel NBP to inflacja na poziomie 2,5 procent. Ma być osiągnięty w 2010 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Slusarczyk/Dreamstime.com)

Inflacja powinna osiągnąć poziom celu NBP 2,5 proc. w drugim półroczu 2010 roku - poinformował Witold Koziński, wiceprezes NBP.

Zdaniem Kozińskiego w ostatnim kwartale 2009 nastąpi lekki wzrost inflacji, a w roku 2010 stopniowy jej spadek._ -W II półroczu spodziewamy się, że inflacja osiągnie cel inflacyjny wyznaczony przez RPP 2,5 proc. _ - powiedział Koziński w TVN CNBC.

Koziński potwierdził, że w III kwartale wzrost PKB może sięgnąć ok. 1 proc.

_ - Potwierdzam, bardzo się z tego cieszę. (Wzrost PKB w całym 2009 roku ) będzie dodatni z całą pewnością. Mogę tylko powiedzieć, że mam nadzieję, że nie będzie mniejszy, niż 1 proc. _ - powiedział.

W czwartek wiceminister finansów Ludwik Kotecki poinformował, że resort finansów szacuje, że wzrost PKB w Polsce w III kwartale wyniósł około 1 proc. rdr.

Prezes NBP Sławomir Skrzypek stwierdził w czwartek, że ocena dynamiki PKB w III kwartale 2009 r. nie będzie w znaczny sposób różniła się od oceny ministerstwa finansów.

* [ Resort finansów: **Inflacja** we wrześniu wyniosła 3,5 proc. ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/resort;finansow;inflacja;we;wrzesniu;wyniosla;3;5;proc;,11,0,541195.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: inflacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz