Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inspekcja instalacji nuklearnych? Syria mówi "nie"

0
Podziel się

Damaszek odrzucił żądanie inspektorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej MAEA.

Inspekcja instalacji nuklearnych? Syria mówi "nie"
(upyernoz/CC/Flickr)
bEgAFeOd

Agencja AP, która podała informację, powołała się na dyplomatów w Wiedniu, gdzie ma siedzibę afiliowana przy ONZ agencja. Według nich, w wysłanym w tym miesiącu liście przedstawiciele syryjskich władz oświadczyli, iż Damaszek nie wyda zezwolenia na nowe inspekcje.

W 2007 roku izraelskie lotnictwo dokonało nalotu na syryjski obiekt, który według władz USA był reaktorem atomowym w fazie budowy. Przedstawiciele MAEA zostali tam jeden raz dopuszczeni, ale wnioski o kolejne kontrole odrzucano.

Jak zaznacza AP, odmowy te były przejawem lekceważenia szefa MAEA. Kierujący agencją Yukiya Anano osobiście poprosił w listopadzie syryjskiego ministra spraw zagranicznych o zgodę na wizytę.

bEgAFeOf

MAEA ma jeszcze w piątek opublikować raporty na temat wątpliwości dotyczących realizowanych przez Syrię i Iran przedsięwzięć w dziedzinie atomistyki. Rozmówcy AP zastrzegli sobie anonimowość, gdyż pochodzące od nich informacje mają charakter poufny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t130527.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syria;idzie;w;slady;egiptu;beda;demonstracje,240,0,764144.html) Syria idzie w ślady Egiptu. Będą demonstracje Na Facebooku i Twitterze wrze. Syryjscy internauci wzywają do protestów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t111151.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosjanie;sprzedaja;rakiety;syrii;izrael;zaniepokojony,162,0,678306.html) Rosjanie sprzedają rakiety Syrii, Izrael zaniepokojony Premier Netanjahu: Broń może trafić w ręce radykałów z Hezbollahu.
bEgAFeOG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)