Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Interwencja w Syrii. Obama wygłosi orędzie do narodu

0
Podziel się

Osobne wywiady prezydenta dla stacji ABC, CBS, CNN, NBC, PBS i Fox zostaną nagrane jutro w ciągu dnia i wyemitowane w godzinach wieczornych (czasu miejscowego).

Interwencja w Syrii. Obama wygłosi orędzie do narodu
(willwhitedc/CC/Flickr)
bEpBEIbp

Przed zbliżającym się głosowaniem w Kongresie USA w sprawie Syrii prezydent Barack Obama udzieli jutro wywiadów sześciu największym amerykańskim sieciom telewizyjnym - poinformował w sobotę Biały Dom.

Osobne wywiady prezydenta dla stacji ABC, CBS, CNN, NBC, PBS i Fox zostaną nagrane w jutro w ciągu dnia i wyemitowane w godzinach wieczornych (czasu miejscowego). Dzień później Barack Obama zwróci się z orędziem do narodu w sprawie Syrii.

W poniedziałek też po wakacyjnej przerwie wznawia obrady Kongres, do którego Barack Obama zwrócił się o zatwierdzenie decyzji o ograniczonym ataku na Syrię. Izba Reprezentantów i Senat mają głosować nad rezolucją przedłożoną im przez prezydenta w kolejnych dniach.

bEpBEIbr

Według amerykańskich mediów, Obama musi się liczyć z silnym oporem zwłaszcza w Izbie Reprezentantów, której aż 218 członków jest zdecydowanych głosować przeciwko atakowi na Syrię lub też skłania się ku takiej decyzji. Niezbędna większość do przyjęcia lub odrzucenia rezolucji to 217 głosów.

USA oskarżają reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada o dokonanie 21 sierpnia pod Damaszkiem ataku chemicznego, w którym zginęło ponad 1400 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie będą interweniować w Syrii? Barack Obama: _ użycie broni chemicznej przez syryjski rząd zmieni reguły postępowania wobec reżimu. Baszar el-Asad odpowiada _...
"To pewne! USA uderzą". Asad nie ma szans Komisja Senatu USA stosunkiem głosów 10 do 7 już opowiedziała się za interwencją w Syrii.
Przełomowa decyzja w USA. "Za" interwencją 90 dni, ograniczony zasięg - na taką interwencję mogą zgodzić się kongresmeni.
bEpBEIbS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)