Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Interwencja w Syrii. Premier Francji uważa, że atak jest konieczny

0
Podziel się:

- Jakim byłoby to przesłaniem do innych reżimów, a mam na myśli, podobnie jak wy, Iran i Koreę Północną? Przesłanie byłoby jasne: możecie kontynuować - podkreślał Ayrault.

Interwencja w Syrii. Premier Francji uważa, że atak jest konieczny
(SALOM-GOMIS SEBASTIEN/SIPA/EAST NEWS)

Premier Francji Jean-Marc Ayrault oświadczył, że jeśli nie będzie odpowiedzi na atak chemiczny w Syrii, powstanie ryzyko przekazania Teheranowi błędnego przesłania w kwestii irańskiego programu nuklearnego.

Zdaniem francuskiego premiera brak reakcji na użycie broni chemicznej w Syrii stwarzałby zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa w całym regionie. _ - Jaką wiarygodność miałyby zobowiązania naszej wspólnoty międzynarodowej w kwestii nierozprzestrzeniania broni masowego rażenia, łącznie z bronią nuklearną? _ - mówił podczas debaty parlamentu francuskiego na temat Syrii.

_ - Jakim byłoby to przesłaniem do innych reżimów, a mam na myśli, podobnie jak wy, Iran i Koreę Północną? Przesłanie byłoby jasne: możecie kontynuować _ - podkreślał Ayrault.

Francuscy socjaliści domagają się ukarania syryjskiego reżimu, obciążając go odpowiedzialnością za atak chemiczny w Damaszku 21 sierpnia, w którym - według Waszyngtonu - zginęło ponad 1,4 tys. ludzi, natomiast opozycja jest przeciwna. Najważniejsi politycy centroprawicowej UMP ostrzegają przed ryzykiem związanym z zaangażowaniem się wojnę.

Francuska opozycja domagała się głosowania w parlamencie w sprawie ewentualnej akcji militarnej przeciwko Syrii. Socjaliści odrzucili to, wskazując na konstytucyjne prawo prezydenta do podjęcia decyzji w tej kwestii.

Rzeczniczka rządu Francji Najat Vallaud-Belkacem podkreśliła, że prezydent Francois Hollande jest zdeterminowany _ znaleźć ripostę _ na użycie przez syryjskie władze gazów bojowych wobec ludności cywilnej. Hollande zapowiedział, że Francja nie podejmie samodzielnie interwencji zbrojnej w Syrii, jeśli Kongres USA wypowie się przeciwko takiej akcji.

Czytaj więcej w Money.pl
USA "legitymizują agresję". Jest sprzeciw Putin nazwał nonsensem oskarżanie reżimu prezydenta Asada o użycie broni chemicznej.
Sikorski tłumaczy swoje słowa o broni w Syrii Rosyjskie MSZ oświadczyło, że wypowiedź Sikorskiego jest daleka od rzeczywistości. W odpowiedzi polityk umieścił na Tweeterze linki do trzech ważnych publikacji.
Czego szef prawicy żąda od prezydenta Francji? Przewodniczący centroprawicowej partii UMP Jean-Francois Cope zażądał, by prezydent Francji Francois Hollande zaczekał na wnioski inspektorów ONZ.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)