Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Interwencja w Syrii. "Washington Post": CIA dostarcza już broń rebeliantom

0
Podziel się:

Według gazety, pierwsze transporty lekkiej broni i amunicji dotarły w ostatnich dwóch tygodniach do Syrii.

Interwencja w Syrii. "Washington Post": CIA dostarcza już broń rebeliantom
(CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS)

CIA rozpoczęła już dostawy broni dla syryjskich rebeliantów - poinformował w nocy z środy na czwartek dziennik _ Washington Post _ na swych stronach internetowych, powołując się amerykańskie źródła rządowe.

Według gazety, pierwsze transporty lekkiej broni i amunicji dotarły w ostatnich dwóch tygodniach do Syrii. Oznacza to, jak zauważa _ Washington Post _, że USA zwiększają swoje zaangażowanie w konflikcie syryjskim, bardziej zdecydowanie wspierając zbrojną opozycję w tym kraju.

Do niedawna rząd USA odmawiał dozbrajania rebeliantów w Syrii. Wcześniej zgodził się jedynie na dostawy nieofensywnych elementów wyposażenia wojskowego, m.in. kamizelek kuloodpornych, sprzętu telekomunikacyjnego i medycznego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/m280640.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bron;chemiczna;w;syrii;rada;bezpieczenstwa;onz;debatowala,177,0,1380529.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obejmą kontrolą broń chemiczną w Syrii? Przedstawiciele pięciu państw stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ rozmawiali wczoraj o planach objęcia arsenału chemicznego Syrii międzynarodową kontrolą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/m282111.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna;w;syrii;oto;konsekwencje;dla;gield;i;walut,5,0,1377285.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Takie będą konsekwencje wojny w Syrii Szczyt państw G20 nie rozwiązał sporu Rosji i USA w sprawie interwencji w Syrii. Oto, jakie będą jej ekonomiczne konsekwencje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/m74974.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/atak;usa;na;syrie;izrael;jest;gotowy;na;wszystkie;scenariusze,215,0,1373655.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Izrael nie boi się ewentualnego ataku USA Sąsiad Syrii rozmieścił wszystkie systemy obrony przeciwrakietowej, ogłosił też między innymi ograniczoną mobilizację rezerwistów obrony cywilnej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)