Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Interwencja zbrojna w Syrii. Iran grozi USA

0
Podziel się:

- Ci, którzy dolewają oliwy do ognia nie uciekną przed gniewem ludu - mówi zastępca szefa sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych.

Interwencja zbrojna w Syrii. Iran grozi USA
(_Skender_ /CC/Flickr)
bEIGKpKJ

Iran, główny sojusznik Damaszku, ostrzega USA przed interwencją wojskową w Syrii. - _ Ci, którzy dolewają oliwy do ognia nie uciekną przed gniewem ludu _ - mówi zastępca szefa sztabu generalnego irańskich sił zbrojnych.

Masud Dżazajeri przestrzegł Waszyngton przed _ przekroczeniem czerwonej linii w Syrii . - Jeśli Stany zjednoczone przekroczą tę linię, Biały Dom poniesie poważne konsekwencje _ - powiedział Dżazajeri.

_ - Terrorystyczna wojna, która toczy się w Syrii została zaplanowana przez Stany Zjednoczone i inne reakcyjne państwa regionu przeciw frontowi oporu wobec Izraela. Mimo to rząd i lud Syrii odnieśli w niej poważne sukcesy _ - powiedział generał, dodając: _ Ci, którzy dolewają oliwy do ognia nie uciekną przed gniewem ludu _.

bEIGKpKL

Teheran regularnie ponawia oskarżenia pod adresem USA oraz ich sojuszników wśród krajów arabskich o wspieranie syryjskich powstańców w celu obalenia prezydent Baszara el-Asada.

Dziś rano szef Pentagonu Chuck Hagel poinformował dziennikarzy podczas konferencji prasowej, że amerykańskie siły zbrojne gotowe są do podjęcia akcji zbrojnej wobec Syrii, jeśli taką decyzję podejmie prezydent Barack Obama. Dodał, że USA nadal sprawdzają doniesienia o użyciu broni chemicznej w Syrii, a wszelkie decyzje będą podjęte na podstawie _ faktów dostarczonych przez wywiad _.

W sobotę rzecznik irańskiej dyplomacji Abbas Aragczi powiedział: _ Nie ma żadnego międzynarodowego mandatu dla interwencji w Syrii. Ostrzegamy przed wszelkimi akcjami lub deklaracjami, których skutkiem byłoby zwiększenie napięć w regionie. Mam nadzieję, że politycy w Białym Domu dadzą dowód wystarczającej mądrości i nie zaangażują się w tak niebezpieczne przedsięwzięcie _. Aragczi dodał też, że: _ Istnieją dowody na to, iż atak chemiczny w Syrii przeprowadziły grupy terrorystów _.

Syryjska opozycja oskarżyła w środę siły Asada o użycie na przedmieściach Damaszku gazu bojowego i spowodowanie śmierci od kilkuset do 1300 osób. Reżim stanowczo zaprzecza oskarżeniom.

bEIGKpKR
Czytaj więcej w Money.pl
John Kerry chce zmusić Syrię do zgody na... - _ Jeśli rząd Syrii nie ma nic do ukrycia, to powinien umożliwić natychmiastowy i nieograniczony dostęp do miejsca domniemanego ataku _- powiedział Kerry.
Czerwona linia przekroczona. USA interweniują CIA ustaliło, że wojsko Syryjskie użyło broni chemicznej przeciwko rebeliantom.
USA stanowczo o broni chemicznej USA i społeczność międzynarodowa muszą zapobiec użyciu broni chemicznej w Syrii na wielką skalę, ale konieczne jest, by udali się tam śledczy ONZ w celu ustalenia wiarygodnych faktów o użyciu sarinu.
bEIGKpLm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)