Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy z zagranicy wydadzą u nas 9 mld euro

0
Podziel się:

Według szacunków PAIIZ w ubiegłym roku wartość inwestycji sięgnęła 8,6 mld euro.

Inwestorzy z zagranicy wydadzą u nas 9 mld euro
(Kadmy/Dreamstime)

_ - Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych w 2010 roku może wynieść około 9 mld euro _- przewiduje prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman. Będzie to lekka poprawa wobec 2009 roku, gdy - jego zdaniem - było to 8,6 mld euro.

_ - Kapitał inwestycyjny sączy się w świecie bardzo wąską strużką. Większość gospodarek, które są jego dostarczycielami, jeszcze nie wyplątała się z kryzysu. Dlatego sądzę, że niewielki wzrost napływu kapitału do Polski w stosunku do 2009, to najbardziej realna prognoza _ - podkreśla Majman.

W ocenie szefa PAIIZ, najbardziej preferowanymi przez inwestorów sektorami gospodarki powinny być przemysł lotniczy i samochodowy, a także branża chemiczna oraz nowoczesne centra usług biznesowych.

Właśnie dzięki tym inwestycjom oraz powolnemu odbiciu w globalnej gospodarce prezes oczekuje lekkiego wzrostu inwestycji zagranicznych w Polsce w 2010 r._ - Myślę, że jeżeli osiągniemy 10 proc. wzrost to możemy otwierać szampana. Natomiast napływ inwestycji w granicach 9 mld euro, będzie wielkim sukcesem _ - dodał prezes Agencji.

Wcześniej PAIiIZ prognozował napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski w 2009 r. na ok. 7 mld euro.

W połowie lutego Narodowy Bank Polski podał, że napływ BIZ w 2009 r. wyniósł 8,38 mld euro wobec 10,03 mld euro rok wcześnie

Raport Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

kryzys
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)