Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestycje kolejowe. Miliardy na kolejne projekty

0
Podziel się:

Wszystkie przedsięwzięcia będą finansowane głównie z pieniędzy unijnych.

Inwestycje kolejowe. Miliardy na kolejne projekty
(Cmelak770/CC/Wikipedia)

Sześć nowych przedsięwzięć za ponad 10 miliardów złotych. Rząd chce rozszerzyć program inwestycji kolejowych do 2015 roku. Do dotychczasowych zamierzeń została dodana między innymi modernizacja trasy Wrocław - Poznań, Sochaczew - Swarzędz oraz remont linii Warszawa Gołąbki - Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska.

Wszystkie te inwestycje będą finansowane przede wszystkim z pieniędzy unijnych. W tym roku Polskie Linie Kolejowe prowadzą rekordową liczbę prac. Rzecznik PLK Mirosław Siemieniec przyznaje, że nie wszystkie remonty będą zakończone zgodnie z planem.

Opóźniona jest między innymi realizacja trasy z Krakowa do Rzeszowa. Poślizg mają też wykonawcy modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej oraz tak zwanej trasy skierniewickiej. Na tej ostatniej konieczne są testy nowych urządzeń sterowania ruchem.

Wydłuży to prace o dwa tygodnie. Przedstawiciele Polskich Linii Kolejowych mówią, że postęp prac na tych odcinkach jest stale monitorowany. Dzięki temu jeszcze w tym roku najszybsze pociągi pokonają trasę z Warszawy do Trójmiasta w niecałe trzy godziny.

Czytaj więcej w Money.pl
Testują nowy bat na kierowców. Gdzie?
Tanie owoce? "Trzeba zatrzymać produkcję" Producenci z niepokojem przyjmują zapowiedzi Rosjan o możliwym wstrzymaniu importu polskich owoców.
Chory za kółkiem? Tak możesz go ratować Nie tylko atak serca może dotknąć kierowcę. Osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru, tracą kontakt z otoczeniem. Co robić w takiej sytuacji?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)