Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inwestycje słabną. PAIIZ: Jesteśmy atrakcyjni

0
Podziel się

W 2009 r. zagraniczne firmy zainwestują u nas mniej niż 10 mld dolarów.

Inwestycje słabną. PAIIZ: Jesteśmy atrakcyjni
(PAP/Adam Hawałej)
bEhKxfaZ

Według szacunków Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, w tym roku nasz kraj może przyciągnąć od 7 do 10 miliardów euro zagranicznych inwestycji bezpośrednich.

W ubiegłym roku według wstępnych szacunków PAIIZ inwestycje zagraniczne osiągnęły poziom ponad 12 miliardów euro. Najlepszy pod względem wysokości inwestycji zagraniczne był 2007 rok kiedy do Polski napłynęło ponad 16 i pół miliarda euro.

ZOBACZ TAKŻE:

bEhKxfbb

Szef agencji Paweł Wojciechowski powiedział, że ten rok z powodu światowego kryzysu nie będzie tak dobry jak lata poprzednie.

POSŁUCHAJ SZEFA PAIIZ:


Paweł Wojciechowski dodał, że Polska mimo kłopotów światowej gospodarki jest w dobrej sytuacji w porównaniu na przykład z Włochami gdzie inwestycje zagraniczne spadły aż o 94 procent.

bEhKxfbh

POSŁUCHAJ SZEFA PAIIZ:

Mimo ryzyka zdaniem Pawła Wojciechowskiego, Polska jest dość atrakcyjnym miejscem do inwestowania. Według szefa Agencji sporym atutem naszego kraju jest m.in. dobrze wykwalifikowana kadra.

POSŁUCHAJ SZEFA PAIIZ:

Paweł Wojciechowski wyjaśnia, że w tym roku w Polsce będzie najwięcej zainwestują niewielkie firmy.

POSŁUCHAJ SZEFA PAIIZ:


bEhKxfbi

| ILE ZAINWESTOWANO W POLSCE W 2008 ROKU? |
| --- |
| W ubiegłym roku zostało zrealizowane 56 projektów inwestycyjnych, które dały ponad 15 tysięcy miejsc pracy. Największe inwestycje były związane z przemysłem samochodowym, elektronicznym, maszynowym oraz usługowym. Największymi inwestorami były firmy ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Japonii. |

bEhKxfbC
inwestycje
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)