Notowania

inwestycje w polsce
20.12.2013 16:20

Inwestycje w Polsce. Szansa na miliardowy projekt Koreańczyków

Chodzi o przemysł motoryzacyjny, ale to inna inwestycja, niż nagłaśniana ostatnio budowa nowej fabryki - zdradza Janusz Piechociński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Koreański inwestor zamierza w Polsce w przyszłym roku rozpocząć inwestycję w przemysł motoryzacyjny wartą 1 mld zł - zapowiedział w Ostrowcu Świętokrzyskim wicepremier Janusz Piechociński (na zdjęciu). Dodał, że nie chodzi tu o nagłaśnianą ostatnio sprawę nowej fabryki.

Podczas spotkania z dziennikarzami wicepremier i minister gospodarki powiedział, że ostatnie trzy dni zajmował się sprawą _ dużego kapitału, tym razem koreańskiego, który zamierza w przyszłym roku w Polsce rozpocząć inwestycję na poziomie jednego miliarda złotych w szeroko pojęty przemysł motoryzacyjny _. Zastrzegł jednak, że nie ma na myśli ostatnich informacji w sprawie nowej fabryki samochodów.

_ - To nie jest ten inwestor, o którym mówimy, tylko to jest jeszcze coś innego _ - zaznaczył.

- W ciągu ostatnich pięciu lat zbudowaliśmy coś, co ja nazywam_ "klastrem przemysłu motoryzacyjnego" _ - powiedział. Jego zdaniem branża ta ma szansę na dalszy, dynamiczny rozwój.

_ - Jeśli namówię jedną z hut polskich, aby podjęła się produkcji blachy karoseryjnej, to będziemy mieli za chwilę w polskiej przestrzeni gospodarczej wszystko to, co składa się na nowoczesny, najwyższych marek światowych samochód _ - mówił Piechociński.

Zaznaczył, że działanie takiego klastra daje pewną przewagę, która pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Wyraził nadzieję, że już wkrótce w Polsce mogą pojawić się nowe marki samochodów. Jak mówił, spodziewa się, że w czasie gdy jest wicepremierem i ministrem gospodarki produkcja samochodów w Polsce przekroczy 800 tys. sztuk.

10 grudnia Piechociński mówił o innej inwestycji _ gracza z pierwszej półki światowego przemysłu motoryzacyjnego _, który w najbliższym czasie ma złożyć deklarację ws. zbudowania w Polsce nowej fabryki. Powiedział wówczas, że z rozmów wynika, iż _ lokalizacja w Polsce jest przesądzona _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: inwestycje w polsce, branża motoryzacyjna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz