Notowania

rynek pracy w polsce
15.06.2011 14:53

Inwestycje w rynek pracy. Polska w czołówce

Z raportu firmy doradczej Ernst&Young wynika, że zajmujemy trzecie miejsce pod względem liczby miejsc pracy stworzonych dzięki bezpośrednim inwestycjom zagranicznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skynesher/iStockphoto)

*Z raportu firmy doradczej Ernst&Young wynika, że zajmujemy trzecie miejsce pod względem liczby miejsc pracy stworzonych dzięki bezpośrednim inwestycjom zagranicznym. *

Tylko w ubiegłym roku inwestorzy zagraniczni stworzyli w naszym kraju blisko 12 tysięcy 400 miejsc pracy - informuje Paweł Tynel z Ernst&Young.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PAWŁA TYNELA:

Jednym z głównych powodów, dla których pojawilo się w naszym kraju więcej inwestorów jest fakt, że Polska jako jedna z nielicznych gospodarek dobrze poradziła sobie w czasie kryzusu gospodarczego.

- _ To z kolei przekonuje inwestorów, że ryzyko inwestycji jest u nas niższe niż w innych krajach Unii Europejskiej _ - zaznaczył Paweł Tynel. Dodał, że mamy też bardzo dobrze wykwalifikowane kadry.

Najwięcej inwestują w Polsce Amerykanie, Koreańczycy, Francuzi, Brytyjczycy, Niemcy. Rośnie tez rola kapitału szwedzkiego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t100774.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/zatrudniamy;coraz;wiecej;cudzoziemcow,20,0,850452.html) Zatrudniamy coraz więcej cudzoziemców Polskie firmy i rolnictwo zatrudnią w tym roku o 50 proc. więcej Ukraińców, Białorusinów, Rosjan, Mołdawian i Gruzinów niż w roku 2010.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t111777.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/bedzie;nowy;rodzaj;umowy;o;prace,175,0,839599.html) Będzie nowy rodzaj umowy o pracę Firmy zgodzą się na ograniczenie czasu zawierania terminowych umów o pracę nawet do 2 lat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t45173.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/niemcy;czekaja;na;740;tysiecy;polakow;kusza;mieszkaniami,230,0,819686.html) Niemcy czekają na 740 tysięcy Polaków. Kuszą mieszkaniami Rynek pracy w Niemczech potrzebuje 3 milionów pracowników. Firmy są gotowe oferować dobre warunki pracy.
Tagi: rynek pracy w polsce, praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz